Eesti Vabariigi aastapäeva tähistati Tõrvas sportlikult!

Tõrva talvise rattakrossi protokoll

Rattakrossi pildigalerii (Andrus Abel)

Tõrvas on kombeks saanud vabariigi sünnipäeva tähistada sportlikult. Nii ka sel aastal.

Keskpäevaks olid juba esimesed matkalised end sättinud matkasarja III kõnnimatkale, mille kontrollpunkt asus seekord gümnaasiumi pargis.

Kohaletulnutel oli võimalus valida omale meelepärane matkadistants ja läbida seda mõnusas, endale sobivas tempos. Tervisekilomeetreid sai kirja panna kontrollpunktis kahe tunni jooksul, kogusime neid SA Eesti Terviserajad liikumisürituse Vabariigi Terviseks!

Tõrvakate panuseks sai matkates kogutud 710 kilomeetrit! Matkal käis 78  liikumisest rõõmu tundvat liikumisharrastajat.

Matkast väsinud said kosutada end kuuma joogi, puuviljade, rosinate ja jõhvikatega, laualt ei puudunud ka sünnipäevakommid- ikka kaunilt kodumaa lipuvärvides. Täname osalejaid ning matkasarja toetajaid Tõrva linna ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi.

Kell 13.00 sai aga avapaugu IV Tõrva maastikuratta talikross. Rattavõistlus, mis näitab, et ka talvel on võimalik rattaga sõita ja on ka huvitav end proovile panna talvistel radadel. Talvine rattakross on toimunud nii erinevates ilmastikuoludes, mõnel aastal on olnud lumes sumpamist aga on ka olnud lumeta talvekrossi.

Sel aastal sai nii lumes sõita kui ka libedust ja jäist rada trotsida. MTÜ Tõrva Spordiseltsi rajameister oli ratturitele ette valmistanud 3 erinevat rada, väikestele rattasõpradele lihtsam rada ja suurematele tehnilisem ja pikem rada.

Esimeses stardis sõitsid pisemad rattasõbrad 2 kilomeetrisel rajal tüdrukud ühe ja poisid 2 ringi. 15 ratturit näitasid head sõiduoskust ning kiiret sõitu. Vanuseklasside võidud läksid Pärnu ja Viljandi rattaklubi ratturitele. 9-11 aastaste parimad Emily Milistver ja Nico-Sverre Hännikäinen Pärnust, 12-14 aastaste võitjad Elina Tasane Viljandist ja Virgo Mitt Pärnust.

Teises stardis läksid suuremad rattasõbrad talikrossi 4 kilomeetri pikkusele põhiringile. Naistel tuli sõita üks ring, noortel 2  ja meestel 3 ringi. Põhiringil tuli sõitjatel võidelda libeduse ja tehniliselt keeruka rajaga, oli vaja head rattatunnetust ning osavust rattavalitsemisel.

Vanuseklasside võitjad: noormehed 15-17a. Tõnis Tomson Tõrvast,kiirem naine rajal oli naiste põhiklassi võitja Aveli Tättar Valgast, kellele oli eripreemia välja pannud Helme Graanul OÜ.

Meeste kiireim ja eripreemia saaja tuli Tõrva talikrossile Mehikoormast- Rainer Pungar läbis 3 põhiringi 32 minuti ja 49 sekundiga. Naisveteranide kiireim oli valgalanna Kaja Tättar ning meesveteranide parim Üllar Hallik Helmest.

Päikseline, aga kohatiste tuuleiilega rattapäev lisas veel 390 tervisekilomeetrit ja seega kogusid Tõrva Terviserajad vabariigi sünnipäeval 1100 ühiselt läbitud kilomeetrit. Aitäh kõikidele, kes oma panuse selleks andsid!

IV Tõrva maastikuratta krossi aitasid läbi viia rajameister Tauno, ajavõtus abistasid Piret ja Andres.

Täname toetamast Tõrva linna ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi, Helme Graanul osaühingule le suur tänu eriauhindade eest ja tänud koostööpartnerile Maraton Sport Valga.

Matkasarja järgmine matk toimub 12.märtsil, siis kohtume taas Härmal.

Kohtumiseni!

Tiina Neumann