Toimus kontsert „Tuntud ja tundmatud … laulud ja luuletused Tõrvast“

25. veebruaril toimus kirik-kammersaalis kontsert „Tuntud ja tundmatud … laulud ja luuletused Tõrvast".

Idee autori Maie Kala sõnul on meie kaunist kodulinnast loodud väga palju ilusaid laule ja toredaid luuletusi, mis vajaksid esitlemist.

Matejali kontserdi tarbeks on Maie kokku kogunud juba aastaid. Kontserdi kava seati järjekorda koostöös kultuurimaja kunstilise juhiga ning proovid algasid juba eelmise aasta sügisel.

See, et kontsert toimus just 25. veebruaril, oli väga hea võimalus anda linna kultuuriinimeste omapoolne panus meie riigi sünnipäevaürituste jadasse.

Läbi aegade eri autorite poolt loodu tõid kuulajateni kultuurimaja isetegevuslased: kammernaiskoor (juhendaja Maie Kala), meesansambel (juhendaja Aado Kaasik), naisansambel „Hermes" (juhendaja Reet Koppel), segakvartett koosseisus Melissa Maisla, Kadi-Triin Terve, Eduard Nigol ja Arvo Lasting ning naistrio koosseisus Karin Kase, Imbi Umbleja ja Reet Koppel. Triot saatis kitarril Mati Mölder ning kõiki ülejäänud laule saatis klaveril Thea Leitmaa.

Tõrvast kirjutatud luuletused jõudsid kuulajateni Reet Koppeli ja Valdeko Kalamehe ettekandes.

Kogu pildimaterjali, mis sisaldas nii ajaloolisi kui ka tänapäevaseid fotosid, sättis kokku kultuurimaja helitehnik Arnold Looga.

Koos laulude/luuletuste pealkirjade ning autoreid tutvustava tekstiga projetseeriti fotod kammersaali seinale.

Kontserdi lõpuosas pöördus kuulajate ja esinejate poole Tõrva linnapea Maido Ruusmann, kes tänas sisutiheda ja südamliku kontserdi eest ning lubas kultuuriga tegelejaid edaspidigi igati toetada.