Pühapäeval lõppes talvine Tõrva suusa- ja kõnnimatkade sari

Pildigalerii (Ülav Neumann) - 15. jaanuar

Pildigalerii (Ülav Neumann) - 24. veebruar

Tõrvalaste hulgas on juba traditsiooniks saanud, et aasta esimesel päeval peletatakse aastavahetuseväsimus ühe korraliku matkaga värskes õhus.

Just aasta esimesel päeval toimuski Tõrva suusa- ja kõnnimatka sarja esimene matkapäev. Aasta algas matkaga vihmases ja jaanuari kohta üsnagi soojal päeval.

Matkalisi aga vihmane ilm ei heidutanud ja kontrollpunktis Härma suusraingi parklas sai kirja pandud 50 matkalist, nii tõrvakaid kui ka Tõrva sõpru. Kontrollpunktis ootas matkalisi kuum matkajook ja mandariin, sai jagada nii uusaasta tervitusi kui muljed aastavahetusest.

Juba märksa lumisema matkapäeva saime maha pidada 15. jaanuaril kui tähistasime ka ülemaailmset lumepäeva. Matkasarja ainukesel suusatamist võimaldanud matkale registreerus sel korral 66 liikumisest lugupidavat inimest. Väga suur hulk kasutas suusaraja olemasolu koheselt ka suusatamiseks ja suusakilomeetrite kogumiseks. Härma suusaringi parklas olnud kontrollpunktist sai kosutavat kuuma jooki, rosinaid ja kuivatatud jõhvikaid. Mõnusas talveilmas ja äsjasadanud lumes tundsid nii tõrvakad kui ka kaugemalt saabunud liikumisharrastajad end terve pärastlõuna sportlikult.

Vabariigi aastapäevagi tähistasime sportlikult. Kolmas matk, 24. veebruaril ,tervitas matkalisi kontrollpunktiga Tõrva gümnaasiumi pargis. Oli võimalus ise valida omale sobilik matkadistants ja läbida see endale jõukohase tempoga. Kuna samal ajal toimus pargis ka maastikuratta talikross, sai ka rattasportlastele kaasa elada. Kontrollpunktis sai taas kosutavat matkajooki juua, lisaks kostitati kõiki osalejaid sünnipäevale kohaselt kaunite lipuvärvides kommidega. Samuti pakuti õunu ja kuivatatud puuvilju. III matkal sündis ka sarja osalemisrekord, kui nime pani kirja 79 liikumisharrastajat.

Tõrva matkasarjast osavõtjatele meeldib kasutada võimalust tulla paari tunni jooksul avatud kotrollpunkti matkates, valides just omale meeldiva tempo ning piisavalt mõnusa pikkusega raja. Oodati küll rohkem suusasõiduga matkasid, kuid kahjuks sellel aastal talvetaat lund Tõrva suusaradadele ei laotanud ja nii jäigi radade kasutamine suuskadel vaid lühiajaliseks.

Aga matkasarjas sai kokkuvõttes osaluskordi kokku 223, sellest eriti tublisid, kes käisid kõigil neljal matkal oli 8, kolmele matkale jõudis 17 liikumisharrastajat. Kui arvestada et ühel matkal võis matkaraja pikkuseks olla kuni 8 kilomeetrit, siis läbisime üheskoos Tõrva suusa ja kõnnimatkade sarjas vähemalt 1784 matkakilomeetrit!

Tänan kõiki matkalisi, suuri ja väikseid, kõndijaid ja suusatajaid, tõrvakaid ja kaugemalt tulnuid!

Matkasarja toimumist toetas Tõrva linn ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Kevad pole enam mägede taga ja juba käivad ettevalmistused kevadisteks käimistundideks „Otsi sõnu".Liikumismäng, mis kutsub taas liikuma Tõrva Terviseraja 11,1 km pikkusele matkaringile, on tõrvaketele tuttav ning igal kevadel ja sügisel ka oodatud liikumisüritus.

Täpsem info linna kodulehele ja teadetetahvlitele ilmub üsna varsti.

Leidke aega nautida värsket kevadeootuselist õhku mõnusatel Tõrva Terviseradadel!

Kohtumiseni!

Tiina Neumann