« Tagasi

Pühapäeval toimus esimene kevadine Tõrva jalgrattamatk

Kevadiselt heitliku ilmaga päikseline pühapäev meelitas tõrvakad rattamatkade esimesele sõidule marsruudil Tõrva-Jõgeveste-Tõrva.
 
Tund enne keskpäeva alguse saanud rattamatk viis ratturid Barclay de Tolly mausoleumi juurde . Kuigi valitses karge kevadilm ja aegajalt tuiskas tuulega ka suuri lumeräitsakaid, võttis väljakutse vastu  62 suuremat ja väiksemat ratturit.
 
Eriti tublid olid kõik pisemad ratastega matkalised, pole just lihtne sõita nii pikk matk kui puhub vastutuul ja sooja saab vaid kiiresti liigutamisest. Aga väikesed matkalised said vapralt sellega hakkama.  Matka kontrollpunktis Barclay de Tolly mausoleumi parklas ootas rattureid kosutav jook ja maiustus. Matkalised said nime kirja panna, veidi kosutada end ja taas sõidule asutada, teine pool matkast ootas ees.
 
Rattasõidule tuldi perede ja sõpradega, tunti rõõmu liikumisest. Aprillis tähistame jälle üle Eesti südamekuud. Et tegu on kunagisest südamenädalast välja kasvanud sündmusega, saab öelda, et seekord on südametervis tähelepanu keskpunktis juba 24. aastat.
 
Terve aprillikuu jooksul toimub üle Eesti palju erinevaid liikumisüritusi, nii ka Tõrvas- Sõnade otsimise kolmas nädal algas ja 29.aprillil toimub kokkuvõttev matk,laupäeval 22.04 saab osaleda Heategevuslikul Järvejooksul Vanamõisa rannas ning rattamatkade sari jätkub pühapäeval 23.04 sõiduga Riidajasse. Kontrollpunkt Riidaja mõisa kabeli juures on taas avatud 11.15-13.00.
 
Täname südamekuu ürituste läbiviimist toetavat Valgamaa Tervisenõukogu. 
 

Liikugem terviseks!

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik