« Tagasi

Tõrva discgolfi rada laieneb

Tõrva discgolfi rada on nüüdseks kasutuses olnud ligi poolteist aastat.
 
Raja on omaks võtnud kohalikud mängijad ning seda külastavad ka mitmed mängijad kaugemalt.
 
Aasta aega on Tõrva Gümnaasiumi pargis kulgev discgolfi rada koosnenud 9 korvist. Tänu Eesti Noorsootöö Keskuse rahastusele saame parki laiendada täismõõtu ehk 18 korviga rajaks.
 
Raja laiendus hakkab peamiselt kulgema kooli kõrval Õhne jõe ääres biotiikide vahel. Samuti teeb see väikse tiiru lumelauamäe juurde ning liigub lasketiirust üles ja tagasi.
 
Uus raja osa on olemasolevast märksa keerulisem ning kindlasti ei ole soovitatav algajatele mängijatele. Vähemkogenud mängijad saavad mängida lühikese 9-korvilise raja peal, kuna püüame kogu pargi disainida nii, et jääks alles n-ö lühike rada ja pikk rada.
 
Discgolf on mäng, mis põhineb mängijate aususe peal. Samuti sõltub discgolfi ohutus mängijatest. Oleme püüdnud raja luua nii, et viskeid tehes oleks näha, kas keegi rajal liigub. Samuti oleme püüdnud vältida pimedaid nurki. Lisaks tuletame ohutust ja ettevaatamist
meelde mängijate kommuunis ning rajale lisame ka ohutussildid, mis meenutaksid veelkord, et pargis on ka teisi liiklejaid, kellega tuleb arvestada.
 
Ohutus sõltub suuresti mängijate kohusetundest ja hoolekusest. Raja loojad loodavad aga siiralt, et parki suudavad ennast korraga ära mahutada tervisesportlased, discgolfi mängijad, loodussõbrad, koeraga jalutajad ja kõik teised.
 
Discgolf on populaarne mäng ning kogub üha enam populaarsust. See on spordiala, mida saavad mängida kõik huvilised, selleks ei pea olema profisportlane ja omama aastate
jooksul saavutatud sportlikku vormi. Discgolf toob inimesed õue ja loodusesse. Kohalik rada on üks lisapõhjus, mis toob nädalavahetusel palju noori tagasi kodukanti. Hea on näha, kui nädalavahetusel on rajal vahel korraga üle 30 inimese, kes tulevadki Tõrva just nädalavahetusel ning veedavad oma vaba aega värskes õhus koos sõpradega.
 
Rajal korraldatavad võistlused toovad mängijaid ka kaugemalt. Koos laiendusega mahutab rada võistlusel kuni 100 mängijat. Discgolf on peamiselt suvel mängitav mäng ning see on üks külg, mis aitab arendada Tõrva kui suvituslinna mainet.
 
Taaskord tänu ENTK rahastusele on soetatud ka komplekt discgolfi kettaid lisaks varasemale noortekeskuses olevatele ketastele. Neid kettaid saab igaüks laenutada ning proovida, kas discgolf on just talle sobiv spordiala. 
 
Margo Metsoja