Tõrva kevadmatkade sõnad on leitud!

2017. aasta kevadmatkade sari sai alguse 2.aprillil ühise matkaga Tõrva Terviseradadel.

Matkasarja algus oli esimesel eriliselt soojal kevadisepäeval täis päikesepaistet ja linnulaulu. Osalejatele jagati kätte ristsõna tabelid ja matkakaartid. Terviseraja 11,1 km pikkusele matkaringile oli paigutatud 10 kontrollpunkti, kus matka kolmel perioodil ootas matkalisi sõnaseletused, mille põhjal sai lahendada ristsõna. Tõrvakatele on liikumine meelepärane ja eriti sobib variant kui liikuda saab omale sobival ajal. Nii käiaksegi sõnu otsimas perede ja sõpradega, leitakse parim aeg liikumiseks ja valitakse omale sobiv tempo.

Tänavusel kevadmatkal  otsiti  ristsõna lahendust - kõik otsitavad  sõnad olid seotud suvituslinna temaatikaga.1937 aastal anti  Tõrva linnale suvituslinna staatus ja sel aastal tähistame suvituslinna 80-ndat juubelit.  Kui kolmel nädalal õiged sõnad kirja pandi, siis sai matkaperioodi lõpuks ristsõna lahenduseks: kaheksakümne aastane suvituslinn. Enim keerukust valmistas suvitaja teise nimega leidmine, supelsaks oli selle seletuse vaste. Veel leidus ristsõnas märkimist vettehüppetorn ja rannavõrkpall, ikka sellised sõnad, mis suvitamise ja rannaga seotud.

Kõik kes saatsid tagasi täidetud ristsõnad ja ei saanud osaleda kokkuvõtval matkal, saavad tänumeene kätte spordimetoodiku käest kultuurimajast.

Liikumismängust „Otsi sõnu" osavõtjatelt tagasiside oli taas positiivne ja oodatakse ka sügisest mängu. Mõnus rada ja vahvad küsimused olid paljude matkaliste arvamus ürituse kohta. Tore oli lahendada ristsõna- see meeldis ka lastele. Lisaks tõrvakate osales matkasarjas liikumisharrastajad lähivaldadest Helmest ja Põdralast ning Valgastki.

Tõrva Terviseraja matkaringi pikkuseks on 11,1 kilomeetrit, väga erineva rajaprofiiliga rada läbib  linnas ja selle ümbruses looduskauneid paiku: Tõrva  gümnaasiumi parki,Keisripalu metsa, Pokardi ürgorgu, dendroparki, Tantsumäe ja Linnamäe ümbrust. Raja äärde jäävad Riiska ning Vanamõisa järv ja Õhne jõgi.

Matkasarja toimumist toetasid Tõrva linn, Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp ja Valgamaa Tervisenõukogu.

Matkasarja korraldas MTÜ Tõrva Spordiselts.

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik