Üle-eestiline heategevuslik teatejooks joostakse tänavu ka Tõrvas

Teatejooks on nüüdseks saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad oma panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

Teatejooks toob neljapäeval 11.mail kokku tuhanded lapsed ja noored üle kogu Eesti. See on ühelt poolt võimalus tunda rõõmu liikumisest ning teiselt poolt anda oma panus liikumisvõime kaotanud laste raviks.

Heategevuslikust Teatejooksust on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning kindlasti ka suurim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse.

Täiskasvanud saavad anda oma panuse, annetades liikumisvõime kaotanud laste ravi heaks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

Avatud on heategevustelefon ja -konto, kuhu täiskasvanud saavad omalt poolt teha rahalisi annetusi. Annetamiseks on kaks moodust:

• helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)
  • tehes ülekande MTÜ Tallinnmeeting heategevuskontole Danske Bank pangas EE603300332077210009

Tänavuse jooksu fookuses on 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetamine. Mats on varem ka ise teiste laste aitamiseks Teatejooksul osalenud, kuid kolm aastat tagasi kaotas ta südame seiskumise tõttu nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Aleksei kaotas liikumisvõime sügisel põetud raske haiguse tagajärjel. Mõlemad vajavad paranemiseks taastusravi tavapärasest suuremas mahus. Teatejooksu toetajate abiga toetatakse laste järjepidevat ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsiooni Keskuses (HNRK). Kolmandik kogutud summast läheb teiste liikumisvõimetute laste ravi toetuseks HNRKs.

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetaja on AS Kalev, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.

Teatejooks toimub samaaegselt 25 paigas üle Eesti. Esmakordselt joostakse Muhus, Peetris, Tõrvas ja Viimsis ning juba mitmendat korda jooksevad lapsed Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Kell 14.00 annab Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid Kadriorus sümboolse stardi kõikidele Teatejooksust osavõtjatele. Tõrva gümnaasiumi pargis läheb jooksma 23 põhikooli noortest koosnevat 8-liikmelist võistkonda. Lisaks Tõrva gümnaasiumi õpilastele jooksevad ka Hummuli ja Ala põhikooli noored.

Lisainfot saab Teatejooksu kohta: http://teatejooks.ee

Tulge kaasa elama ja andke oma panus heategevuseks!

Tiina Neumann
Teatejooksu korraldaja Tõrvas