Teatrifestivalidel käidud ja Valgamaa edukalt esindatud!

Vabariiklik kooliteatrite riigifestival 2017 on lõppenud. Parimad kooliteatrid on selgunud.

Riigifestivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valiti parimad lavastused riigifestivalile. Valgamaad esindasid Tõrva Gümnaasiumi kaks näitetruppi - keskastme teatritrupp PIGILIND ja algklasside osas IIb draamaklass.

Põhikoolide teatrifestival toimus suursuguses Jõhvi kontserdimajas 21.-22. aprillil. Esindatud oli kõik 15 maakonda ja trupid Tartust ning Tallinnast. Tõrva Gümnaasiumi PIGILINDU autasustati eripreemiaga põletava teema hea esituse eest lavastuses "Meie valitsus".

Algastme festival lõpetas vabariikliku teatriaasta Harjumaal Kolgal, 5.-6. mail. Osavõtjaid oli jälle 19 kooli üle vabariigi. Seekord osales ka festivalil Frankfurdi Eesti Kooli näitetrupp Saksamaalt.

Tõrva Gümnaasiumi IIb draamaklassi laste hea esitus etenduses "Poelugu" tõi meile laureaaditiitli!

Laval särasid Karolina Alasi, Kert Glaser, Kreete Kasepuu, Kertu Lust, Henri Mitko, Käroli Padar, Vanessa Lotta Sokk, Liisa Uhtjärv, Eneli Vahtre, Maris Vessin ja Elis Ütsik.

Aitäh kõikidele abistajatele ja toetajatele!

Tänud Ivar Hanverele, Piret Karule, Sirle Jõgile, Kerdi Käärikule, Ulvi Riitsalule,Imbi Umblejale,Anu Varesele ja Marina Vahtrele.

Eve Valliste
truppide juhendaja