Tõrvas joosti esmakordselt heategevuslikku teatejooksu!

Alates aastast 2006 on igal kevadel korraldatud heategevuslikku teatejooksu, millest on aastatega kujunenud Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning kindlasti ka suurim heategevusüritus, kus lapsed ise otseselt annavad oma panuse heategevusse.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis ongi ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Mittetulundusühingu juhatusse kuuluvad Gert Lee, Erich Teigamägi, Sirje Lippe ja Erik Pallase, kes said mõtte Teatejooksu korraldamiseks Norrast. Sealne igaaastane TineStafetteni teatejooks on saavutanud sellise populaarsuse, et jooksul osaleb üle riigi ligikaudu 100 000 noort.

16. korda toimuvale teatejooksule kogunes  tuhandeid lapsi koguni 25 paigas üle Eesti, seejuures esmakordselt Muhus, Peetris, Tõrvas ja Viimsis. Lisaks joosti Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

11. mail värvus kogu Tõrva Gümnaasiumi esine pargialune mesikollaseks, kui pea 200 teatejooksu osavõtjat jooksu T-särgis tegid soojendust ja  kogunesid jooksu avamisele.

Õpetaja Urmas Uhtjärv tutvustas jooksu rada ja andis infot jooksu läbimise kohta. Linna spordimetoodik luges jooksust osavõtjatele ette president Kersti Kaljulaidi tervituse:

Tuhat tänu ligi 12 000 noorele, kes täna üle Eesti jooksid, aitamaks koguda annetusi nende laste taastusraviks, kes ise liikuda ei saa! Loodan südamest, et võtate tänasest lisaks rõõmsale tujule kaasa kaks mõtet. Võiksime iga päev vähemalt tunniks panna käest oma nutiseadmed ning liikuda õues, teha trenni ja mängida päris mänge. Ning teiseks – teeme head! Rääkige igaüks vähemalt viiele täiskasvanule, et käisite täna heategevusjooksul, ja kutsuge neid võimalusel annetama liikumisvõime kaotanud laste taastusraviks. 7-eurose annetuse saab teha, helistades heategevusnumbril 900 7777.

Kas olete jooksuks valmis?

Kõlas ühtne "jaa" kõikide jooksjate suust ja oligi aeg asuda stardijoonele.

Täpselt kell 14.00 andis Tõrvas esimese stardi 7. klassi tüdruk Cristella Võsu, tema ravi tarbeks koguti toetust 2012. aastal toimunud heategevuslikul  teatejooksul.

Kui esimeses stardis jooksid koos noorimad osalejad, siis järgmises 6. ja 7. klassi võistkonnad ning viimases stardis 8. ja 9. klassi 8-liikmelised teatevõistkonnad.

Koos Tõrva Gümnaasiumi lastega jooksid ka Ala ja Hummuli põhikooli võistkonnad. Kokku käis jooksurajal 24 võistkonda. Joosti heatujuliselt , selles jooksus võitjaid ei selgitata , vaid tuntakse rõõmu liikumisest ning antakse panus heategevusse. Jooksu lõpus jagati igale võistkonnale tänukirjad ja magusat jooksu suurtoetaja AS Kalevi poolt.

Täname kõiki jooksusõpru, täname kõiki abilisi ja tehkem üheskoos panus heategevuseks helistades heategevusnumbril 9007777, kus ühe kõne hinnaks on 7€.

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik