Nõunis toimus Valgamaa pärandihoidjate tänuüritus!

Reedel, 12. mail toimus Nõuni kultuurimajas Valgamaa pärandihoidjate tänuüritus. Teiste seas pälvisid pärandihoidja sõled Ain Veebel ja Kalle Vister ning eripreemia anti Oliver Kõvaskile.

Valgamaa Rahvakultuuri- ja käsitöö keskseltsi annab traditsiooniliselt iga kevad välja pärandihoidjate sõlgesid ning sellel aastal oli sõlesaajaid kuus.

Rahvatantsu valdkonna pideva arendamise ja väga heade loominguliste tulemuste eest Valgamaal sai pärandihoidja sõle Ain Veebel, kes on rahvatantsurühma eestvedaja, juhendaja, tantsude looja ning rahvatantsijate järelkasvu eest hoolitseja.

Pärandihoidja sõle kultuuri valdkonna pideva arendamise eest Valgamaal sai Kalle Vister,
kes on seltskonda alati oodatud, sest kui vaja mängib pilli ja laulab. Kui vaja teeb näitemängu või lööb tantsu. Lisaks kultuuri täis vabale ajale on ta ka hinnatud moderaator maakonna üritustel ja juba mitmeid aastaid tööülesannete tõttu kultuurisündmuste korraldajaks maakonnas. Kalle Vister on maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja.

Lisaks andis maavanem Margus Lepik tänuüritusel üle ka eripreemia imelisele, väikesele, kuid tragile ja armsale multitalendile Oliver Kõvaskile.

Maavanem kinkis Oliverile Eesti trikoloori kaunistusega puidust kikilipsu. „Sa oled vahva poiss ja meil kõigil on sinult palju õppida. Ära muutu ja ma olen kindel, et me kuuleme sinust veel palju ka edaspidi. Edu ja ole sama vahva ning tragi kogu elu," ütles maavanem Oliverile.

Palju õnne!

Tõrva Linnavalitsus