Valgamaa aasta ema on Pille Kangur

Reedel, 12. mail  kuulutati Valgamaa aasta emaks viie lapse ema Pille Kangur. Kokku kandideeris tiitlile kaksteist ema, kellest mitmed on seotud Tõrva linnaga.Kõik Aasta Ema nominendid said tunnustuskirja ja kingituseks käsitööehte.

Valgamaa Aasta Ema nominendid

Leili Kuum on kahe lapse ema, kes töötab lasteaias Mõmmik kasvatajana ja laulab mitmes muusikakollektiivis. Tema kandidatuuri esitas poeg Guido. „Minu ema on võrratu. Ta on üles kasvatanud kaks last ja tema ameti (lasteaiakasvataja) tõttu on ta olnud ema ja kasvataja rollis tõeliselt paljudele lastele. Olgu ajad kui rasked või halvad, siis meie ema on alati see, kes meid ikka ja jälle kannustab olema positiivsed ja edasi pürgima oma unistuste poole. Vaatamata sellele, et mina, enda vahel esineva põikpäisuse tõttu, pole alati maailma parim poeg, on mu ema kogu aeg võrratu ema. Aitäh!" kirjutas poeg.

Reet Kõvask on kodune kuue lapse ema ja ühe lapselapse vanaema. Ta on Tõrva muusikakooli hoolekogu esimees. Nominendiks esitas naise tütar Erika: „Oma põhitööks ütleb ta olevat: „OLEN EMA!" Ja meie, tema lapsed, võime seda kinnitada. Ta on tõesti 24/7 EMA. Parim ema, keda lapsed endale üldse tahta võiksid. Et meie saaksime olla lapsed, on ema loonud meile selleks kõik tingimused. Ta on hooliv, armastav, tähelepanelik, leidlik, karm, aga õiglane. Ta on alati meie jaoks olemas ning tal on olemas kõik vastused, mida vajame. Ta annab meie heaolu jaoks endast kõik ja rohkemgi veel ning me ei näe teda kunagi kurtmas. Tema kogemused, teadmised, oskused - on raske vahel lausa mõista, kuidas ta küll suudab ja saab ning jõuab."

Kristiina Luik on kolme lapse ema ja töötab juuksurina. Ta on Tikste aiakontsertide sarja korraldaja ja panustab palju heategevusse. Tema esitasid kandidaadiks tütred Michell ja Mirell. „Meie ema on imeline emafiguur. Ta ei hooli ainult iseendast ja oma perest, vaid ta hoolib kõikidest! Tal ei jää märkamata mitte üksi abivajaja ega jää tegemata mitte üksi heategu. Meie ema jagab meile väga palju võimalusi kogemustepagasi suurendamiseks ning pakub ideid silmaringi avardamiseks ja ta paneb meid maailma teise pilguga vaatama. Meie ema nakatab meid lahkuse ja abivalmidusega, sest just nii oleme me kasvatatud," kirjutasid armsad tütred oma imelise ema kohta.

Palju õnne!

Tõrva Linnavalitsus