Vanamõisa järve ääres tähistati suvitushooaja algust!

Pildigalerii

Laupäeval, 17.juunil avati suvituslinn Tõrva 80 juubeliaasta rannahooaeg Vanamõisa rannas terve päeva väldanud pidustustega.

Juba keskpäeval algas äsja korda tehtud rannas Tõrva Võrkpalliklubi eestvedamisel segapaaride rannavõrkpalliturniir, Tõrva Puuetega Inimeste Liidu liikmed tutvustasid vahvat pallimängu bocciat.

Vanamõisa järvele oli paigaldatud erinevad veeatraktsioonid ning soovijatel oli võimalus järvele tiir teha vesirattal sõites. Uhiuutel rannatoolidel oli mõnus lihtsalt päiksepaistelist ja kuuma rannailma nautida.

Vanamõisa järv on tuntud ka kui Baltimaade kõrgeima välivettehüppetorni kodu, nii oligi paljudel suvituslinna külastajatel uudistamist tornis ja julgematel ka sealt vette hüppamine.

Rannahooaja pidulik avamine algas kell 20.00,  kui tantsustuudio Lys ja tantsuklubi HOP tantsijad rannaliival põnevaid tantse esitasid. Suvise tervituse andis kohale saabunud suurele hulgale  tõrvakatele ja Tõrva sõpradele edasi Tõrva linnapea Maido Ruusmann.

Kui 1926. aastal anti Tõrva alevile linnaõigused, siis juba 1937 sai linn väärika nime –suvituslinn. Kaunistavad ju Tõrvat mitmed järved ja Õhne jõgi (mille ääres ammustel aegadel olid esimesed suvituspaigad), kus on hea võimalus nautida nii veerõõme kui suvist soojust. Tõelise suvitusilma tähistamiseks jagati kõigile kohaletulnud lastele maiustamiseks ka tasuta jäätist.

Rannahooaja avamine jätkus moelooja Perit Muuga moeetendusega, kus tuntud disaineri loomingut esitlesid kohalikud kaunitarid. Periti tänavune kollektioon oli inspiratsiooni saanud loodusest ja dzunglist ning põnevate loomahäälsete muusikahelide saatel tutvustatigi selle suve trendikaid efektseid troopilisi mustreid. Peale moeetendust tulid aga järvelavale Indrek Ventmann ja kitarrist Peter Põder, kes oma akustilise kontserdiga kiiresti publiku üles soojendasid ja hoogsalt kaasa laulma panid. Ikka „Mu tüdruk on Hispaanias, kaugel ookeani taga.."

Kuum rannapäev oli jõudnud asenduda sumeda suveõhtuga, töötas puhvet ja rahvas nautis päikeseloojangut ja kaunist rannapanoraami. Oodati ajatu klassiku, filmi „ Siin me oleme", algust. Tuntud ja tuttavad helid, armastatud näitlejad, enamusele peas olevad hittlaused- kõik see naelutas järve äärde püstitatud kinoekraani ette nii noori kui vanemaid filmisõpru. Filmi aitas näidata kohalik entusiast Peeter Mänd.

Kui rannahooaja avamispäevadel olid nii vesirataste kui rannatoolide laenutus tasuta, siis edaspidi on need teenused rannas väikese tasu eest.

Teenuseid saab kasutada rannavalve tööaja jooksul kell 11.00-19.00 Vesiratta sõit ühe tunni jooksul maksab 1 euro, hind sisaldab ka ohutusvestide laenutust kõikidele sõitjatele. Samuti tuleb 1 euro anda rannatooli kasutamise eest, sellele lisandub ka 2 euro suurune tagatisraha, kui rannatool laenutuskohta tagasi tuua, siis selle summa saab rannasolija tagasi.

Palume kõigil rannatoolide ja vesirataste kasutajate mõistvat suhtumist ja inventari heaperemehelikku kasutust, hoiame rannas puhtust ja märkame rannas toimuvat.

Heaks abimeheks on nii Riiska kui Vanamõisa rannas töötavad USS Security rannavalvurid.

Meeldejäävaid elamusi suvituslinn Tõrvas!

Tiina Neumann