Kokkuvõte Valgamaa linnade ja valdade suvemängudest

Valgamaa valdade ja linnade suvemängud peeti maakonna erinevates võistluspaikades 4.-10. juunini.

Tõrva linn osales jalgratta maastikukrossis, rannavõrkpallis, kergejõustikus, kalapüügis, discgolfis, orienteerumises ja jalgpallis.

Arvestust peeti kahes grupis-
I grupp vallad-linnad elanike arvuga üle 2000 inimese (Valga, Otepää, Tõrva) ja

II grupp – vallad elanike arvuga alla 2000 inimese (Puka, Palupera, Karula, Hummuli, Taheva, Tõlliste, Sangaste, Põdrala, Õru, Helme)

Kokku võttis Valgamaa valdade ja linnade suvemängudest 11 omavalitsust. I grupis saavutas napi edu Valga linna võistkond, kahe vähema punktiga järgnes Tõrva linn ja kolmandana Otepää.II grupis oli edukaim Sangaste vald, Helme ja Hummuli ees.

Jalgpallis saavutas Tõrva meeskond koosseisus:Kenert Vahtre, Demis Jablonski, Henri Meltsas, Madis Mägi,Mihkel Jaakson, Karl-Reiko Laas III koha.

Maastikurattakrossis saavutas Tõrva linn alavõidu, võistkonnale tõid punkte: Marje Vahtre, Ever Sinisalu,Tõnis Tomson, Reiko Anniko, Rain Vaard, Janek Luik, Tauno Neumann, Askar Neumann, Kevin-Ken Vahtra.

Ka rannavõrkpallis saavutas Tõrva linn alavõidu, hästi mängisid:Grete Allilender ja Kadri Pilm, Kaja Mõlder ja Ethel Heidi Sepp, Egon Ilisson ja Martin Malm, Kristjan Mikk ja Randy Elias.

Merit Mäekalle, Katre Marit Liiv,Marcella Liiv, Ragnar Kolesnikov tõid Tõrvale kergejõustikus III koha.

Kalapüügis püüdsid tõrvakad Andrus Paul, Kunnar Kasepuu ja Hanno Pärnaste küll kõige rohkem kalu, kuid kalade kogukaaluga jäädi alla Hummuli kalameestele.

Orienteerumises jäädi kolmandaks, Tõlliste valla ja Otepää järel. Tõrva linna võistkond koosseisus Askar Neumann, Joonas Mölder, Kristo Oja,Jüri Merirand, Kalev Bogdanov,Katariina Mehide,Eva Nessler, Tiina Neumann, Kersti Sults, Liivi Tafenau ja Ulvi Oja

Alavõidu tõid Tõrva ka discgolfarid Martin Malm ja Rauno Esaul.

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik