Tõrva linn osales Eestimaa linnade suvemängudel

Järjekorras 42. Eestimaa linnade suvemängud peeti Valgas ja maakonna teistes võistluskeskustes 8.- 9. juulil.

Suvemängude eesmärgiks on elavdada huvi sportimise ja liikumisharrastuse vastu ja pakkuda võistlusvõimalusi Eesti elanikkonnale. Kahel päeval peetud 10. erineval spordialal selgitati välja võitjad kahes grupis: linnad kus elanikke üle 10000 ja väiksemad linnad. Tänavusi suvemänge viis läbi Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Valga Linnavalitsuse ja Valgamaa Spordiliiduga.

Tõrva linn osales Eestimaa linnade suvemängudel naiste võrkpallis, jalgratta krossis, orienteerumises, mälumängus ja kergejõustikus.

Naiste võrkpallis saavutati alagrupis II koht ja järgmises mängus mindi kokku hilisema naiste võrkpalli võitja Rakverega ja tuli paraku vastu võtta kaotus. Kolmanda koha nängus oldi aga kindlalt 2:0 üle  Valga naiskonnast. Hõbedale mängisid end Otepää naised. Pronksine naiskond mängis koosseisus Anne Kaldma,Grete Allilender,Kadri Pilm,Kaja Mölder,Monika Poom,Ethel Heidi Sepp, Agnes Põldma, Kirsti Allik.

Maastikujalgrattakrossis saavutas Tõrva linn kokkuvõttes 7.koha. Lüllemäe Tervisespordikeskuse rasketel rattaradadel peetud rattakross peeti formaadis 1 tund + 1 ring.  Janek Luik vanuseklassis M40 tõi Tõrva pronksmedali, meeste põhiklassis võistlesid Ever Sinisalu (6.), Reiko Anniko (10.) ja Rain Vaard (16.).

Vilaski põnevatel ja keerukatel orienteerumisradadel sai Tõrva linn kokkuvõttes 7.koha. Kersti Sults N35 vanuseklassis saavutas väga tubli III koha, N45 vanuseklassis oli Tiina Neumann 4. ja sama kohaga lõpetas M55 vanuseklassis Jüri Merirand. Tõrva linna võistkonnas olid rajal veel Askar Neumann M16 vanuseklaassis 11.koht, Alo Vahtre M21 vanuseklassis 9.koht ja sama vanuseklassis võistelnud Kristo Oja 11.koht, naiste põhiklassis sai Mare Vahtre 10.koha ja vanuseklassis M55 jooksnud Kalev Bogdanov oli 11.

Valga kultuurikeskuses peetud mälumängus, kus õige vastus tuli leida 25 spordi ja 25 varia teemas küsimusele, saavutas Tõrva linna võistkond 7.koha. Vastuseid otsisid Egon Ilisson, Karl Kirt ja Margo Metsoja.

Valga staadionil võeti kergejõustikus mõõtu kahel päeval. Tõrva linna esindasid veteransportlased Marje Vahtre ja Harry Mägi. Marje  tõi Tõrvale ka suvemängude ainsa kuldse medali, parim naine naisteveteranide II grupis  odaviskes ,  veel võistles Marje kettaheites  ja kuulitõukes, mõlemal alal saavutas ta  4.koha Meesveteranide II grupis saavutas Harry kettaheites 4.koha ja nii kuulitõukes kui odaviskes 5.koha.

42.Eestimaa suvemängudel osales kokku 20 linna, Tõrva linn saavutas üldkokkuvõttes  9. koha ja oma grupis ehk väikeste linnade arvestuses oldi viiendad.Paremusjärjestus I grupis: Valga, Rakvere ja Jõhvi ning II grupis : Türi, Põlva ja Kärdla.

Aitäh kõikidele sportlastele, kes esindasid Tõrva linna 42.Eestimaa linnade suvemängudel.

Tõrva linn ise võõrustab kõiki rattasõpru reedel 14.07 toimuval IV Tõrva maastikuratta suvekrossil, mis toimub Tantsumäe põnevatel radadel ja algab kell 19.00. Registreerimine võistlusele laululava juures alates kella 18.00. Ootame osalema ja kaasa elama!

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik