Tõrvas algavad Tule-Päevad

18. juulil saavad alguse tänavused Tõrva Tule-Päevad, mille kulminatsiooniks on 22. juulil kümnendat korda toimuv Tõrva Loits alapealkirjaga „Maailma Loomine"!

Traditsioonilise suvise Tõrva linnafestivali avaürituseks on teisipäeva õhtul kodukohvikus Supelung toimuv Andrus Vaariku monoetendus „Elu on parim meelelahutus", millele järgneb Tõrva Noortevolikogu poolt korraldatav lõkkeõhtu Vanamõisa järve ääres.

19. juulil on võimalus saada osa Hendrik Sal-Salleri ja Erko Laurimaa akustilist kontserdist ning vaadata Vanamõisa järve rannakinos värsket suvist kassahitti „Baywatch".

Festivali kolmanda päeva põnevaimateks ettevõtmisteks on Maagiline lasteõhtu Riiska järve ääres ning kontsert „Tuntud ja tundmatud ... laulud ja luuletused Tõrvast", kus astub ülesse ka legendaarne Voldemar Kuslap, kelle lauljatee on saanud alguse just Tõrvast.

Reede hommikul kell 9.00 saab alguse tule-päevade laat ning päevased tegevused on seotud eelkõige noortega. Päeva jooksul toimumas šabloonikunsti töötuba ning Tõrva Avatud Noortekeskuse näitering Hingevärvid etendab Tõrva kinomajas lavastust „Sinatraga kuu peale". Reede õhtul on Tõrvas ja lähiümbruses toimumas põnev autode ööorienteerumine.

Neljapäeval ja reedel on võimalik osaleda ka hommikustes joogatundides Riiska ja Vanamõisa järvede ääres.

Laupäeval jätkub Tõrva Tule-Päevade laat ning kell 11.00 antakse start heategevuslikule jooksule ümber Riiska järve. Heategevusjooksule järgneb kell 11.30 III Tõrva avaveeujumisvõistlus, mis tänavu on esmakordselt Eesti Ujumisliidu avaveeujumise karikasarja üheks osavõistluseks.

22. juuli õhtul kell 20.00 saab alguse kümnendat korda toimuv Tõrva Loits, mis tänavu kannab teemanimetust "Maailma Loomine" . Suurejoonelisel kontsert-etendusel on üles astumas Eesti vaieldamatusse tippu kuuluvad artistid Ewert and The Two Dragons, NOËP ning Mahavok. Tõrva Loits on üks kahest ainukesest sellesuvisest sündmusest, kus ansamblit Ewert and The Two Dragons näha saab.

Tänavuste Tõrva Tule-Päevade lõpuürituseks on 23. juulil algusega kell 11.00 toimuv põnev värviorienteerumine „Mutionu Ekspress – lõpp-peatus" Tõrva Avatud Noortekeskuse juures.

Kogu Tõrva Tule-Päevade kava on leitav aadressilt http://torva.kovtp.ee/torva-tule-paevad.

Lisaks kõigele muule on võimalik Tõrva Tule-Päevade ajal kuulata Tõrva Raadiot, mis levib Tõrva lähipiirkonnas sagedusel 90,0MHZ ning üle Interneti aadressil www.tõrvaraadio.ee. Raadio on eetris 14. juulist kuni 28. juulini.

Tõrva Tule-Päevad toimuvad aastast 2012.

Lisainfo:
Maido Ruusmann