« Tagasi

Kokkuvõte Tõrva maastikuratta suvekrossist

Tulemused

Fotogalerii (Andrus Abel)

14. juulil toimus järjekorras neljas Tõrva maastikuratta suvekross. Võistluskeskus asus seekord Tantsumäe laululaval.

MTÜ Tõrva Spordiselts oli ette valmistanud kolm erineva raskusastmega distantsi, Tillusõit toimus 400 meetri pikkusel ringil, Lastesõit viis juba osavamad ratturid Tantsumäe metsa huvitavatele radadele ja sai pea 3 kilomeetri pikkune ning suvekrossi põhisõit toimus väga huvitaval, aga samas raskel ning tehnilisel 5 km pikkusel ringil.

Suvekross saigi alguse kõige pisemate ratturite Tillusõidust, kus rajale läks 5 ratturit ja sõideti nii maastikul kui metsarajal. Pisemate ratturite hulgas olid Tõrvat külastanud Soomes elavad õed Kerttu ja Laura Manner ning neile pakkusid sõidulusti kolm Tõrva rattapoissi Eston Sinisalu, Karl Vaard ja Hans Ladva. Tillusõidul aega ei võetud, kõik lapsed olid väga tublid ning said vahva sõidu eest sokolaadimedalid ning mälestuseks erikujundusega Tõrva rattakrossi võtmehoidjad.

Lastesõit sõideti juba tõelisel maastikuratta rajal, kus ei puudunud ka veetakistus ning keerukad tõusud ning laskumised.Lastesõidul osalesid lapsed 8-14 aasta vanuses, kokku oli rajal 12 ratturit ning kiiremad lõpetajad 8-10 aastaste vanuseklassis olid Kirke Mia Vihur ja  Ken-Marten Vahtra , vanemate poiste sõidu võitisTanel Tomson.

IV Tõrva maastikuratta suvekrossi põhisõidule registreerus 19 ratturit, sõideti formaadis 1 tund + 1 ring. Tantsumäe keerukad ja mitmepalgelised rattarajad panid ratturid proovile, sõita tuli nii keerukatel tõusudel kui ohtlikel laskumistel, lisaks veetakistus ja huvitav takistussõit laululava pinkide vahel. Juba start ise oli erinev tavalisest- starditi lavalt ja esimene takistus oli trepist alla saamine- õnneks kõik ratturid olid nii osavad ja said sellega hakkama, küll aga otsustas tehnika hiljem kahele ratturile  vingerpussi mängida ja jätta nad jalameheks. Põnev heitlus aga liidrite vahel kestis terve tunni ja lisaks veel ühe 5 km pikkuse ringi.

IV Tõrva maastikuratta suvekrossi võit läks sel korral Elvasse, kui 5 ringi läbis kõige kiiremalt  Margo Tamm ajaga 1 tund 21 minutit ja 27 sekundit. Talle järgnesid tõrvakas Ever Sinisalu ja Liivimaa Rattaklubi rattur Rinaldo Teder. Kiirem naine rajal oli naiste põhiklassis sõitnud Aveli Tättar Valgast. Teiste vanuseklasside võitjad: naised 35-44 Diana Audru, naised 45+ Kaja Tättar, noormehed 15-17  Tõnis Tomson , mehed 40-49  Janek Luik Tõrvast  ja mehed 50+ Tauno Neumann .

Kõiki lõpetajaid ootas finisis spordijook ja Helme Maasikakasvatuse poolt värskelt korjatud maasikad.

Ja siis oligi aeg kutsuda laululava kõrgemale astmele parimad ratturid autasustamisele. Vanuseklasside võitja viis koju suvekrossi võitjakarika, teine ja kolmas said kaela medali ning kõigile vanuseklasside parimatele olid spordipoe Maratonsport kinkekaardid ning Tõrva suvekrossi võtmehoidjad. Need erikujulised võtmehoidjad said kaasa ka kõik rattarajal käinud ratturid ning eriauhinnana ka üks väga tubli pöidlahoidja, kes on alati Tõrva erinevatel võistlustel kohal ning kaasa elamas. Aitäh sulle, Airi Luik, igale sportlasele kaasa elamast ja ergutamast!

Täname ajavõtu eest Urmas Uhtjärv ning abistamast nii registreerimisel kui ajavõtus Riina Luik ja Piret Karu. Tänud toredate fotode eest Andrus Abel! Aitäh põneva raja eest rajameister Tauno Neumann.Suur tänu Andrus Horn - maasikad maitsesid ratturitele peale raske raja läbimist nii magusalt!

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik