Kokkuvõte Tõrva öisest autoorienteerumisvõistlusest

Tõrva Tule-päevade raames toimus järjekordne Avo Põldsalu mälestusvõistlus autode öises orienteerumises.

Tegemist oli öise valikorienteerumisega, kus tähistatud kaardile oli kantud 67 eri raskusastmega punktid, mida siis meeskonnad pidid leidma ja üles märkima.Märkimine toimus Android seadme kaudu, vajaliku rakenduse allalaadimisel.Kuna võistlus toimus kiiruspiiranguga , oli ka vajalik GPS rakenduse olemasolu. Kohtunikel oli võimalik online vaadata autode asukohti, tähiste leidmist,autode kiirust ning keelualadele vältimist meeskondade poolt. Punktid asusid Tõrva linna lähiümbruses, ulatudes Koorküla-Jeti küladeni ühelt poolt ja teiselt poolt Jõgeveste-Soe küladeni.Punktide leidmine oli jagatud raskusastmete põhjal nii et kergemad punktid olid tee lähedal ja autost nähtavad, järgmise raskusastme punkti leidmiseks pidi ka autost väljuma et KP tähist näha. Kõige raskemad punktid olid aga veidi peidetud ja nende leidmiseks pidi  liikuma paarsada meetrit, leidmise tarbeks oli kaasa antud legenditabel.

Võistlusele registreerus 30 ekipaazi, ligi 100 osalejaga, igale meeskonnale oli korraldajate poolt meeneks erikujundusega võistlusinfoga autokujuline võtmehoidja.Meeskonnad said rajale minutilise ajavahega ja  nüüd sõltus juba juhi ja kaardilugeja oskustest leida etteantud aja jooksul võimalikult palju loodusesse paigaldatud kontrollpunkte. Leida oli vaja KP tähised, mis olid 30x30cm mustad ruudud helkurmaterjalist tähe või numbriga, sisestada leitu andmed rakenduse kaudu telefoni

Kontrollaega meeskondadel oli 3h, sellest 1,5h puhast aega, siis käivitus lisaaeg. Esimese lisaaja 30min jooksul läks maha 1 punkt iga 3min kohta,teise lisaaja 30min jooksul 1 punkt iga 2min kohta. Kolmanda lisaaja 30min jooksul maksis iga minut 1 punkti, ehk siis viimased 30 minutit olid päris "kallid" ja kui ei tahetud palju punkte kaotada siis pidi kalkuleerima kas selle aja jooksul leitud KP-d teevad tasa kulutatud aja või oleks mõistlik finiš üles otsida.Maksimaalne lubatud kiirus võistluse ajal oli 70km/h (ka maanteedel!), selle ületamine andis 5 trahvipunkti iga ületatud 5 sekundi kohta. Kaardistatud olid ka asulad ja 30 km/h piirangud, seega tuli liiklusmärke, kaarti ja spidomeetrit väga täpselt jälgida, et trahvi ei saaks.Samuti keelualad, kuhu ei tohtinud autoga liiklema minna, vaid üks meeskond eksis selle nõude vastu ja sai ka vastava trahvi.

Veerand tundi peale südaööd oli ka viimane ekipaaz tagasi jõudnud ja saadi teha kiirelt kokkuvõtted ning alustada osavõtjate tänamisega.Kõik loodusessse paigaldatud punktid leidis meeskond, kes viis ka taas endaga kaasa Avo Põldsalu mälestusvõistluse karika: Gert Silling, Sirli Tsahkna, Heldor Silling. Sama meeskond oli ka eelmise aasta võistluse võitja- kogemustega autoorienteerujad! Teise koha meeskond leidis vähem vaid ühe tähise, aga  sai enam 5 trahvipunkti,nii jäädi võitjatele alla napi 8 punktiga. Selles meeskonnas sõitsid: Raul Põdersalu ja Argo Vessmann. Kolmanda koha vääriliseks sõitis aga kohalik meeskond koosseisus Martti Männiste, Erkkin Elango, Reiko Anniko, Junga. Esikolmik sai kaela ürituse erikujundusega medalid ja valida auhinnalaualt auhinnad. Edasi kutsuti autasustamisele kõik meeskonnad, kes rajal käisid- igale meeskonnale jagus rikkalikult auhinnalaualt valimiseks  omale meelepärane auhind. Siinkohal tahaks tänada auhinnalaua katjaid: Würth ja Viktor Pähklamäe, Erten.ee, Zerna ökotalu, Tõrva Spordiselts MTÜ. Tänu ürituse toetajate Tõrva linnale ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupile lisandusid auhinnalauale ka Tõrva Loitsu pääsmed, kinkekaartid Ilmar ja N tanklast kütuse saamiseks, samuti said kõik vajalikud materjalid prinditud ja võistluskeskus ette valmistatud.

Täname võistluse läbiviimise meeskonda: Iljar, Johan ja Tiiu.

Osavõtjate rohkearvulisus viitab sarnase võistluse vajalikkusele ja loodame ka 2018. aastal taas kohtuda öistel Tõrva piirkonna teedel.

Pildid ja rajakaardid

Tulemused