Laupäeval tähistatakse Tõrvas rahvusvahelist noortepäeva!

Rahvusvaheline noortepäev on ÜRO algatatud iga-aastane sündmus, mille eesmärk on tõmmata ühiskonnas tähelepanu noortele ja noortega seotud teemadele.

Esimene rahvusvaheline noortepäev toimus 2000. aastal ning tähistatakse 12. augustil.

Kuna Tõrva piirkonnas varasemalt eraldi ja suurelt rahvusvahelist noortepäeva tähistatud ei ole, siis oli juba aasta tagasi plaanis, et 2017. aastal teeme  seda Tõrvas eriti ägedalt ja eriti noortepäraselt!

Nii saabki 12. augustil Tõrva Avatud Noortekeskuse hoovis toimuma suur Tõrva piirkonna noortepäev, mille üritustest ja tegevustest osavõtmine on kõigile noortele ning nende sõpradele-peredele-tuttavatele tasuta!

Ajavahemikus kell 12.00-17.00 on Tõrva noorteka hoovis erinevad töötoad, esinemised ja tegevused. Noortel on võimalus mängida inimpiljardit ja inimjalgpalli, proovida joosta ja hüpata skyrunneritel ning taguda täpsusjalgpalli.

Põnevamatest tegevustest on kohal näiteks Exitmobiil ja Psühhobuss. Exitmobiili näol on tegemist veidi judinaid tekitava põgenemistoaga, millest tuleb koos meeskonnaga leida 35 minuti jooksul väljapääs läbi katsumuste, mis nõuavad meeskonnatööd ja teravat mõistust.

Psühhobuss pakub aga haruldast võimalust kogeda läbi kõrgtehnoloogiliste kuvarprillide virtuaalreaalsust, ehk tunnet viibida kusagil mujal või olla keegi teine, kui reaalsuses. Ka on võimalus osaleda ajulabori töötoas, mis laseb osalejatel kogeda, kuidas on võimalik oma hallollust uurida erinevate lihtsamate ja keerulisemate vidinatega ning mida tulemused meile meie oma aju toimimise kohta ütlevad. Erinevad seadmed, millega ajulaboris saab kokku puutuda on nt tagurpidi maailma prillid, ajulainete mõõtja, kokutamismasin jne. Exitmobiil on kohal kell 12.00-15.00 ja Psühhobuss ajavahemikus 14.00-17.00

Veel saab toimuma Tõrva Noortevolikogu poolt korraldatav linnaorienteerumine ja antakse üle ka Noortevolikogu selleaastane auhind! Tõrva Kunstistuudio töötuba, mis saab toimuma kella 14st kuni kella 17-ni õpetab kõiki, nii poisse kui tüdrukuid, nii noormehi kui ka neiusid, meisterdama endale vinged käevõrusid erinevatest põnevatest elementidest (helmed, nööbid jne).

Ka Kaitseliidu Valgamaa malev on osalemas noortepäeval ning kella 13-st kuni kella 16-ni saab Kaitseliidu maja juures (Kammersaali kõrval olev roheline maja) harjutada nii vibulaskmist kui ka paintballi märki laskmist.

Põnevust päeva toob ka tantsukool JJ-Street, kes pakub nii võistlusmänge, slackline etteasteid ja töötuba (Tauri Vahesaare juhendamisel), kindlasti saab näha JJ-Street Tantsukooli etteasteid ning toimuma saab ka JJ-Street Dance Battle, mis on näidisbattle noortele tutvumiseks erinevate tantsustiilidega.

Püünele astub ka kohalik YouTuber mr Vezzin, päeva jäädvustab Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla ja päev juhib Jüri Soo!

Kell 17.00 toimub sealsamas Tõrva Avatud Noortekeskuse hoovis tasuta Liis Lemsalu kontsert ja õhtul on noored vanuses 16+ oodatud kultuuripubisse Juudas, sest kell 20.00 on seal ootamas Ruutu10 improkomöödia show ja kell 22.00 toimub kontsert kohalikelt noormeestelt Karl-Sander Sorolt ja Joonas Hornilt (ikka tasuta)!

Päev saab toimuma Tõrva piirkonna koostöögrupi tegevuskava raames ja  peakorraldajaks on Tõrva Linnavalitsus koos Tõrva Avatud Noortekeskusega.

12. augustil on Tõrva linn noorte päralt, seega tulge kohale, olge aktiivsed ja nautige noorte päeva!

Tegevusi rahastatakse haridus-ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Piret Karu
Tõrva Linnavalitsus