Tõrva aktiivsed noored käisid koos Helme, Hummuli ja Põdrala noortega ühisel preemiareisil Saaremaal!

Enne kooli algust käisid Tõrva, Helme, Hummuli ja Põdrala aktiivsed noored preemiareisil Saaremaal otsimas inspiratsiooni ja motivatsiooni eelolevaks hooajaks. 29.-31. augustil toimunud väljasõidul külastati Orissaare ja Kuressaare noortekeskuseid, kes olid ka abiks meie majutamisel ning mitmeid vaatamisväärsuseid.

Esimesel päeval külastati Orisaare nö noortelinnakut, kus kõik noortega seotud asutused asuvad kompaktselt lähestikku - gümnaasium, spordikool, muusikakool, noortekeskus ja staadion. Omaette elamuseks sai jalutuskäigu kaugusel vaikese poolsaare külastus, kus noorte algatusel tegutseb Piidivabrik. Tegemist on alaga, kus toimib sadama elu koos söögikohaga ning uue hingamise on saanud vanad hooned. Mitu aastat on noored sõpruskonnaga üles ehitanud koha, kus korraldatakse alternatiivmuusika pidusid ja sellel aastal festivali I Land Sound, kuhu kaasati mitmeid vabatahtlikke.

Oma silmaga sai üle vaadatud ka kuulus staadion, kus alati on väljakul üks mängija - staadionitamm, mis on valitud 2015. aasta puuks.

Noortekeskuse tegevustest ja võimalustest olid meie jaoks huvitavad bändiruum, robootika-ja kokandusring ning mitmeid ruumid, kus igaüks endale tegevuse peaks leidma.

Bussisõidu kaugusel olev Maasilinn pakkus põnevust oma arhitektuuriga, mille võimsad müürid pakkusid põnevust ja ajaloolist hõngu maa-alustes avarustes.

Päeva lõpetasime Kuressaares, kus noortekeskuse külalislahke kollektiiv oli meile organiseerinud giidiga jalutuskäigu linnaga tutvumiseks. Noortele on sealsed võimalused tehtud võimalikult tänapäevaseks suurepärase asukohaga keskuse hoones, mis asub bussijaamaga ühes majas ja kannab nime Noortejaam. Suviti kolib aga keskus randa ja on tänaseks endale saanud ka ruumid, kus spetsiaalselt suveperioodiks tööle voetud noortejuhid vaba aega aitavad sisustada ning korraldatakse koolitusi, kohtumisi ning toimuvad erinevad sportlikud ja käelised tegevused.

Teisel päeval külastasime Kadi Raadiot, mis on kohaliku tähtsusega oma uudiste edastamisega ning populaarseimaks saateks on Soovisaade. Raadio levib ka Hiiumaal ja Muhul.

Merevee ja rannaliiva elamused said täidetud Mändjala rannas, mis on suveperioodil üks populaarseimaid ja soojemaid randasid Eestis. Sõrve poolsaarel tegime jalutuskäigu ning tutvusime Eesti tuletornide ekspositsiooniga. Lõunapausi pidasime Ohessaare pangal, mis tuntud oma kivitornide poolest.

Omapäraseks külastuseks oli Jämaja kalmistu, mis asub mere rannas ja oli oma vanade puude-põõsaste all olevate kalmukividega huvitav elamus. Supluse peatuse tegime ka Karujärve ääres, kus selge veega vesi on kohalikele rannahooajal meelispaik.

Õhtul ootas meid taas Orissaare, kus Piidivabrikus korraldati ekstra meile tantsupidu ja viidi külastama festivali I Land Sound kunstinäitust vanasse internaatkooli. Näituse külastuse tegi omapäraseks just öine külastus, kuna elamuse saamiseks tuli kasutada patareilampe.

Kolmandal päeval alustasime Muhu Jaanalinnufarmi külastades, kus saime näha ka emusid, sebrasid, kängurusid, ponisid ja alpakasid.

Enne tagasiteed külastasime Koguva külas saartele omapärase arhitektuuri -  kiviaedade ja rookatustega hooneid, mis on andnud inspiratsiooni Juhan Smuuli loomingule ning ka olnud võttepaigaks mitmetele Eesti filmidele.

Noored jäid reisiga väga rahule ja patareid said tõsiselt täis laetud enne kooli!

Reisi pildigalerii leiab Tõrva Avatud Noortekeskuse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/pg/TorvaNoortekas/photos/?tab=album&album_id=1431758670235639

Tegevusi rahastati haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Kertu Reva
Tõrva ANK noorsootöötaja