Kokkuvõte X Tõrva-Helme kergejõustikupäevast

Valgamaalase pildigalerii

Tõrva Raadio intervjuud

ERR Spordiuudiste videoklipp

X Tõrva-Helme kergejõustikupäev olümpialastega toimus pühapäeval, 10.septembril Tõrva gümnaasiumi staadionil.

Esimese juubelini jõudnud spordipeole andis ilmataat ka mõnusa päikesepaistelise ja sooja hilissuvise ilma.

Tõrva gümnaasiumi staadionile hakkas väikesi spordisõpru kogunema juba varahommikul, staadioni mäest alla suundus väikeste spordisõprade hulk, et end võistlusele kirja panna. Oli juba varem võistlemas käinud sporditüdrukuid ja poisse, kes kohe saabudes alustasid soojendusharjutustega, aga ka neid kes esimest korda võistlusele tulid. Tore et vanavanemate päeval oli nii mitmedki lapsed staadionile kaasa elama kutsunud ka oma vanaemad ja vanaisad.

Kell 10 tervitas Tõrva linnapea Maido Ruusmann kõiki saabunuid, soovides häid sportlikke tulemusi väikestele spordisõpradele. Lastevõistlusele registreerus 117 sportlast, nii Tõrva linnast kui lähivaldadest, samuti Valgast, Elvast Audrust, Kilingi-Nõmmelt,Otepäält ja Tartust.

Kõikidele kohalesaabunutele algas spordipäev koos Kerli Vessini ja Mirell Suure ettenäidatud võimlemisharjutustega. Ja siis asusid väikesed sportlased mõõtu võtma kuues erinevas vanuseklassis kolmel kergejõustikualal: 60 meetri jooksus, kaugushüppes ja palliviskes. Lastele jagasid näpunäiteid  tuntud sportlased Rasmus Mägi,Grit Šadeiko ning Magnus Kirt.

Kogu päeva juhtimise võttis enda kanda Tõrva Raadio kollektiiv, jagati staadionil toimuva kohta infot, tehti intervjuud sportlastega ja anti ülevaadet võistlussektoritest. Kel said tulemused kolmel alal kirja, said mängida koos Ahvi ja Kaelkirjakuga, ehitada klotsidest ja joonistada pikale paberile või maalida  kividele. LC Tõrva Mari pakkus spordirahvale koha peal küpsetatud pannkooke, võimalik oli juurde valida mitmete mooside hulgast oma lemmik ja täita kulutatud energiavarusid.

Kiirelt arvestati tulemused punktideks ja prinditi välja võistluse diplomid. Igale diplomil andsid Eesti tippsportlased Gerd Kanter, Martin Kupper, Magnus Kirt, Grit Šadeiko ja Rasmus Mägi autogrammid.

Autasustamise eel esinesid Tantsuklubi Hop poisid ja Tõrva Muusikakooli laulueriala lapsed Edvard ja Oliver. Iga vanuseklassi kolmele paremale panid  medalid kaela Grit Šadeiko ja Rasmus Mägi, kõikidele võistlejatele anti üle diplom ja maiustusekott.

Kuni 4 aastased lapsed võistlesid paremusjärjestust pidamata. Vanuseklasside võitjateks sel aastal tulid:  5-6 aastased Nora Mai Kool Tartust  ja Sebastian Peri Tõrvast; 7-8 aastased: Mirell Suur Tõrvast  ja Ruudi Talviste Kiilist ; 9-10 aastased Katariina Verst Tartust ja Sten-Erik Iir Otepäält; 11-12 aastased Viola Hambridge Audrust ja Romet Kivi Tõrvast.; 13-14 aastassed Violetta Pohlasalu Tõrvast ja Kaarel Martin Seling Audrust.

X Tõrva-helme kergejõustikupäeva teine pool algas tippsportlaste kuulitõuke võistlusega. Naiste võistluse võitis Kätlin Piirimäe tulemusega 15.52 ja meeste hulgas parim Kristo Galeta tulemusega 18.01.

Järgnes kettaheite võistlus, milles naiste parim Kätlin Tõllasson heitis parimal katsel 52.80. Tulise duelli pidanud Gerd Kanter ja Martin Kupper pakkusid pealtvaatajatele kauneid heiteid, vanameister Gerd Kanter tegi kohe avakatsel päeva parima tulemuse 61.90, mis jäi Martin Kupperil sel korral püüdmatuks, tema parimaks kettakaareks mõõdeti  61.06.

Oodatuim mõõduvõtt aga jäi spordipäeva lõpetama. Tõrvakas Magnus Kirt on tänavu olnud väga head hoos ja nii ootasidki pöidlahoidjad ka sellelt võistluselt ilusat tulemust. Enne võistlust said kõik täisealised pealtvaatajad teha ennustusi võitja tulemuse ära arvamiseks.Odaviske teises voorus püstitas Tõrva neiu Marcella Liiv uue isikliku rekordi- 53.38, võites selle tulemusega ka naiste odaviske võistluse. Meeste võistluses kruvis Magnus Kirt aina pinget ja iga viskevooruga lendas oda aina kaugemale. Ilusaid odakaari näitasid ka Läti sportlased,Pakkudes Magnusele konkurentsi.Viimasel katsel tegi Magnus seda, mida talt oodati. 82.48 on nüüd uus Tõrva gümnaasiumi staadioni odaviske rekord! Ennustusvõistlusel arvati tulemus vaid 1 cm eksimusega- kõige täpsemalt ennustas Rein Sõrmus.

Neljandat aastat on võistlus pühendatud Tõrva spordiaktivisti ja kelgukoondise peatreeneri Peeter Kirdile.Meeste odaviske võitja viib koju võistluse rändkarika. 2014 aastal pälvis selle Magnus Kirt, 2015 aastal Tanel Laanmäe, eelmisel aastal võitis karika Magnus, kes selle taas omale koju viis.

X Tõrva-Helme kergejõustikupäeva olümpialastega toetasid Tõrva linn, Helme vald, kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Valgamaa Spordiliit, Asfalditeenus OÜ ,Helme Graanul OÜ, Valmap Grupp AS, Viisu Eero Auto OÜ, K&M Projektbüroo OÜ, Ritsu Ehituse OÜ, Riia Lakid OÜ,  Tõrva Kevade keskuse Meie toidupood, Tõrva Tarbijate Ühistu, AS Bacula , AS Sangaste Linnas, Helme Maasikakasvatus, sõpruskond Satana Koirat, FIE Laidi Laas, Lõuna Pagarid AS.

Suur tänu kaasaaitajatele: Tõrva Raadio  ,Greete Motell, Kohvik Läti Saatkond, Lionsklubi Tõrva Mari, Tõrva linnahooldusasutus, Ilmar ja N Ritsu tankla, Valga Sport, Helme Kihelkonnaleht ,Tõrva gümnaasium, Spordiklubi Viraaž, orienteerumisklubi Käbi , Giia Timpson, Tuuli  Loorits, Mulg Turg, Tõrva kultuurimaja , Briljantkäsi OÜ, Kristiina Luik, Ülav Neumann, Marek Vister, Triin Jaansalu, Siim Ausmees, Tõrva Avatud Noortekeskus, Chanz.

Täname kõiki  toetajaid, kaasaaitajaid ja kõiki vabatahtlikke abilisi!

Kohtumiseni XI Tõrva –Helme kergejõustikupäeval olümpialastega septembris 2018.

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik