Toimus XXXIV Tõrva Kolme Järve Jooks

34. Tõrva Kolme Järve Jooks, mis ühtlasi oli Valgamaa Jooksusarja 8.etapp, joosti reede õhtupoolikul nii Tõrva linnavalitsuse äärses pargis kui Tõrva Terviseradadel. Lastejooksudega alustati ja erinevaid distantse oli 3.

100 m pikkuse ringi jooksid kõige nooremad: kuni 4 aastastest tüdrukutest oli kiireim Aleksandra Vaas Tartust ja sama vanadest poistest Freddy Pungar Võrust. Samal jooksudistantsil 5-6 aastaste kiiremad Marie Koor Võrust ja Gregor Pehk Karksi-Nuiast.7- 8 ja 9-10 aastased lapsed jooksid 600 m pikkuse ringi ja seal jõudsid
kõige kiiremini finišisse Hermeliine Kaart Sangastest ,Krismar Koor Võrust ning Marrin Daniel Tõrvast ,Sten-Erik Iir Otepäält.

Tüdrukud ja poisid vanuseklassides 11-12a. ja 13-14a. jooksid ümber Veskijärve 1200mpikkusel ringil. Kiiremad: Bianka Uhtjärv ja Romet Kivi Tõrvast ning Anette Hantsonja Raul Viitmaa Viljandist. Kokku osales lastejooksudes 100 jooksusõpra, kõige enam oli jooksjaid poiste 13-15 vanuseklassis, kus rajale läks 17 poissi. Tõrva Jalgpalliklubi oli jooksma tulnud suure meeskonnaga.Vanuseklasside kolmele parimale pandi kaela medalid ning jagati auhindu. Kõik lastejooksudest osavõtjad said finišis magusa osavõtuauhinna.

Kolm vaprat kepikõndijat startis 9 km pikkusele järvejooksu rajale vahetult enne põhijooksu starti. Kell 17.30 asus stardijoonele 51 põhijooksust osavõtjat, et teha joostes ring ümber kolme Tõrva linna järve. Enim jooksjaid oli 16-29 a vanuste meeste hulgas- 12. Kiirem mees jooksis aga meeste 30-39 aastaste vanuseklassis ja viis võidu Tartu- Mart Andresson oli 34.Tõrva Kolme Järve Jooksu üldvõitja. Temal kulus 9km pikkuse jooksudistantsi läbimiseks 32 minutit ja 4 sekundit.Talle järgnesid meeste vanuseklassis M19 võistelnud Aaron Kais ajaga 32.19 Kolmandana ületas finišijoone M 40 vanuseklassis võistelnud Margus Lehtna Võrust ajaga 32.27. Kiirem tõrvakas oli üldarvestuses kaheksandana lõpetanud Ever Sinisalu. Kiirem
naine rajal oli N 30 vanuseklassis võistlenud Kadri Pilm Tõrvast ajaga 39.14. Teisena jõudis finišisse samuti tõrvalanna Heleri Rebane N19 vanuseklassi võtjana ning kolmandana N 50 vanuseklassi võitja Zita Sproge Valkast. Kiirem mees ja kiirem naine said ka eriauhinna.

Vanuseklasside kolme parimat autasustati jooksu medalite ning spordikaupade kaupluse Maraton Sport kinkekaartitega.

Vanuseklasside võitjad: N19 Heleri Rebane ja M19 Aaron Kais, N30 Kadri Pilm ja M30 Mart Andresson, N40 Diana Audru ja M40 Margus Lehtna, N50 Zita Sproge ja M50 Tiit Kibuspuu, N60 Anta Mincane ja M60 Kalev Kajaste ning Aivar Lillipuu, N 65+ Aija Lace ja M65+ Andris Dainis.

Täname kõiki jooksusõpru!

Jooksu korraldas MTÜ Tõrva Spordiselts koostöös Valgamaa Spordiliidu ja Tõrva gümnaasiumiga.

Auhinnalaua katmisel aitasid Tõrva linn, kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Valgamaa Spordiliit ja Valga Maraton Sport.

Kohtumiseni 35. Tõrva Kolme Järve Jooksul 2018. aastal!

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik