Tõrva sõlmis sõpruslepingud Ukraina ja Leedu omavalitsustega!

Tõrva linna külastasid sõbrad Leedust, Poolast, Ukrainast, Norrast ja Rootsist. Ühtlasi sõlmis Tõrva linn sõpruslepingud Lazdijai ja Baranivka omavalitsustega.

27.-30. septembrini külastasid Tõrva linna delegatsioonid Lazdijaist Leedust, Lukowist Poolast, Baranivkast Ukrainast, Hemsedalist Norrast ja Essungast Rootsist.

Neljapäev algas delegatsioonidele seminariga Tõrva Linnavalitsuses, kus tutvustati üksteisele omavalitsusi ja seal toimuvat. Erinevatel aegadel on Tõrva linna külastanud mitmed välisdelegatsioonid korraga, kuid tänavune kohtumine oli esimene kord, kui külas olid sõbrad nii Ida-Euroopast kui ka Skandinaaviast.

Seminarile järgnes lühike ringkäik Tõrvas ning Tõrva Kodu külastamine, mille klientidele anti spontaanne lühikontsert Ukraina lauljate poolt. Lisaks mahtus päevakavva veel erinevate Mulgimaa asutuste külastamine.

Neljapäeva õhtul toimus Taagepera Lossis pidulik Tõrva Linnavolikogu istung, mis jääb ühtlasi sellele koosseisule ka viimaseks. Istungil otsustati, et Tõrva linn sõlmib ametlikud sõpruslepingud Baranivka ja Lazdijai omavalitsustega Ukrainast ja Leedust.

Baranivka linn on ca 11 000 elanikuga samanimelise rajooni keskus Ukraina lääneosas. Lazdijai rajoon paikneb Leedu lõunaosas vastu Poola ja Valgevene piire. Rajoonis elab kokku üle 20 000 elaniku. Tõrva linna, Baranivka linna ja Lazdijai rajooni ühiseks sõprusomavalitsuseks on Lukowi linn Poolas, mille kaudu tekkisid Tõrva linnal ka sidemed Ukraina ja Leedu omavalitsustega.

Reedesel päeval külastasid delegatsioonid Tartu linna ja seal asuvat Eesti Rahva Muuseumit. Pika päeva lõpetas sõprusomavalitsuste kontsert Tõrva Kirik-Kammersaalis, kus lisaks Tõrva lauljatele esinesid ka Leedu rahvatantsijad ja Ukraina lauljad.

Siim Ausmees