« Tagasi

Laupäeval toimus Tõrvas esimene saunafestival

7. oktoobril toimunud  esimesele Tõrva saunafestile registreerus 12 neljaliikmelist võistkonda ning kuumaks köeti kokku 11 sauna. 
 
Kell 12 anti Riiska järve ääres start ning kolme tunni jooksul pidid võiskonnad läbima võimalikult palju saunu, mis asusid tulevase Tõrva valla erinevates kohtades.
 
Esindatud olid nii kilesaun, parvsaun, suitsusaun, haagissaun, retrohõnguline ühissaun, tavalised kodused soomekerisega saunad kui ka kümblustünn. Igas kohas käis äge punktiarvestus. Punkte oli võimalik teenida nii laval leilitamise, vees käimise kui ka lisaülesannete lahendamise eest.
 
Enim punkte kogus võistkond „Satana koirat", kes sai auhinnaks kohaliku ettevõtja, Andrus Söödi valmistatud kümblustünni. Teise koha võitis võistkond „Neli oja" ning kolmandaks jäid „Saunikud". Peale finišit oli kõigil võimalus süüa sooja suppi ja juua kuuma teed, mille tõid kohale kohviku „Supelung" omanikud.
 
Suur, suur tänu saunakütjatele ja kõigile abilistele! 
 
Kõige suurem tänu kuulub muidugi võistlejatele, kes avaldasid kindlat soovi ka järgmisel aastal taolisest võistlusest osa võtta.
 
Korraldusmeeskonna nimel
Reet Koppel
Tõrva kultuurimaja kunstiline juht