Algavad Tõrva valla noortevolikogu valimised

Oktoobris 2017 tegutsema hakanud Tõrva piirkonda ühendanud Tõrva vald muudab ka senise Tõrva linna noortevolikogu tegevust. Juba mõne kuu pärast hakkab tegutsema Tõrva valla noortevolikogu, mis ühendab kogu valla noori. Selleks, et uus noortevolikogu tegutsema saaks hakata, tuleb eelnevalt maha pidada uudsed valimised.

Kandideerida saab alates 5. veebruarist ning kestab kuni 28. veebruarini. Seekord on võimalik kandideerida kahel viisil: kas üksikandidaadina või valimispundis. Valimispundid on sarnased kohalike omavalitsuste valimiste valimisliitudega, ühendades sarnaste mõtete ja ideedega noori.

„Usun, et uus valimispuntide süsteem peaks aitama noortel paremini oma ideid koondada ja ühtsete ideede eest seista. Tahame kaasata Tõrva valla noortevolikogusse võimalikult palju noori erinevatest valla kohtadest selleks, et noortevolikogu ei jääks ainult Tõrva linna keskseks. Usun, et valimispundid aitavad sellele kaasa," lausus noortevolikogu esimees Edgar Metsar.

Noortevolikokku saavad kandideerida 14-26 aastased Tõrva valla noored. Valida saavad 12-26 aastased noored. „E-hääletamine algab 19. märtsist ning valimised saavad lõppakordi 6. aprillil. Seejärel loeb valimiskomisjon hääled kokku ning juba 1. mail 2018 astub ametisse Tõrva valla noortevolikogu V koosseis ja Tõrva valla esimene noortevolikogu koosseis," ütles Metsar.

Tõrva linna noortevolikogu on teinud 7 aasta jooksul erinevaid tegevusi. Korraldanud lauajalgpalliturniirne, mälumängu Heliaju, inspiratsioonipäeva kui ka kaasa rääkinud mitmete erinevate teemade juures. „Praegu on olnud tegevused peamiselt Tõrva linna põhised, kuid tahame oma tegevust laiendada nii Põdrala, Hummuli kui ka Helme piirkonda," lisas Metsar.

Kogu valimiste info on koondatud veebisaidile valimised.torvanoored.ee. Valimisi viib läbi selleks moodustatud Tõrva valla noortevolikogu valimiskomisjon.

Info:
Edgar Metsar