Tõrvas toimus heategevuslik teatejooks

10.mail peetud üle-eestilises heategevuslikus teatejooksus lõid kaasa ka Tõrva gümnaasiumi, Hummuli ja Riidaja põhikooli teaejooksumeeskonnad.

Üheaegselt 25 Eesti linnas ja asulas toimusheategevuslik Teatejooks, millest võttis osa rohkem kui 12 000 last. Teatejooksul osalemisega kutsuvad lapsed üles helistama annetustelefonile 900 7777 (kõne hind 7 eurot), millega toetatakse Haapsalusse ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi rajamist. Eestis on liikumisvõime kaotanud lapsed saanud ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses juba 60 aastat.

Tallinnas avas Teatejooksu president Kersti Kaljulaid, kelle sõnul kannab Teatejooks kahte olulist sõnumit. „Esiteks tuletab Teatejooks lastele ja noortele meelde, et liikumine, eriti veel ilusa ilmaga ja koos sõpradega on üks suur rõõmuallikas. Ning teiseks – teeme üheskoos rohkem head! Jookseme selleks, et kutsuda inimesi üles annetama liikumisvõime kaotanud laste heaks," ütles president Kaljulaid.

Tõrva gümnaasiumi pargis toimunud  heategevuslikul teatejooksstl võttis osa 18 jooksutiimi, kokku osales jooksul rohkem kui 130 erinevas vanuses last, kaasa lõi ka õpetajatest koosnenud meeskond . Rõõmsad jooksusõbrad tegid oma kollastes jooksusärkides kevadpäikeselegi silmad ette, kogu pargialune oli säravalt kollane.

Ergutati nii oma klassi võistkonda kui ka kaasvõistlejaid- peale koolipäeva oli mõnus koos kaaslastega joosta ja teha heategu.

Hea Tõrva valla elanik, tee sinagi heategu ja helista annetustelefonile toetamaks liikumispuuetega lapsi.

Tiina Neumann