Jõulupühad lõpetas III Tour de Tõrva

2015. aastal sõpruskonna algatatud liikumisüritus sai jätku ka tänavu, kui 26.detsembril tehti taas tiir ümber Tõrva linna.

Keskpäevaks kogunes gümnaasiumi juurde 40 vaprat jooksusõpra, kes ei peljanud vihmasadu ja valitsevat libedust, et üheskoos läbida ca 15 km pikkune III Tour de Tõrva. Rada kulges suures osas Tõrva Terviseradadel, aga ka teedel ja linnatänavatel. Ööesel alanud vihm oli viinud lume ja muutnud teed jääväljadeks, ilmselt seetõttu jäi ka tänavune osavõtjate arv alla eelmise aasta jooksul osalenute arvule. Aga kõik kes Tõrva Terviseradade keskusesse gümnaasiumi parki kohale tulid, olid valmis loodusjõududega võitlema ja rada läbima. Tore oli see, et lisaks tõrvakatele oli jooksusõpru ka pealinnast, Tartust, Valgast ja lähivaldadest. Jooksjate keskmiseks vanuseks 39 aastat, noorim 8 aastane  ning vanim 63 aastane.

Jooksu korraldaja MTÜ Tõrva Spordiseltsi poolt oli igale jooksusõbrale osavõtumeeneks erikujundusega ürituse peapael. Enne rajale suundumist tehti ka traditsiooniline ühispilt.

Siis suunduski grupp jooksurajale, alustati 5 minutilise kõnniga, et lihased ja liigesed soojaks saada, edasi mindi üle jooksule. Osaleja valikul kuni 15 kilomeetrine rada läbiti põhimõttel: viis minutit kõndi vaheldumisi viieminutilise jooksuga, ja nii terve rada.

Esimene suurem katsumus ootas liikumisharrastajaid juba esimese kilomeetri lõpus, kui Härma karjääri suunduv korraliku tõusuga tee oli üks suur liuväli ja oli tükk tegemist et püstigi püsida. Õnneks sai esimeses joogipunktis Härma suusaringi parklas kosutada spordijoogi, tee või veega, samuti sai põske pista rosinaid. Ja taas rajale. Edasi viis rada jooksusõbrad Tõrva linna piirile ning sealt edasi läbi Tõrva soo. Tuli välja et mitmed tõrvakadki polnud seal liikunud, rääkimata väljaspoolt Tõrvat jooksule saabunutest.

Teine paus jooksus tehti  kaupluse Tõrvik taga metsanurgas,teises joogipunktis. Peale pisukest puhkepausi viis rada jooksjad Tantsumäele, läbi dendropargi Kaarlimäele ja Tikste ürgorust läbi ning Kalmistu tänavalt Keisripalu metsa. See rajalõik oli tuttav ka eelmise aasta jooksust ning „Sõnade otsimise" mängust.

Jooksutuuri ring lõppes taas Tõrva gümnaasiumi juures, kus oli hea omavahel muljeid vahetada, kulunud energiavarusid täiendada kosutava joogiga ja mandariinidega ning võtta üks mõnus kuum leil saunades.

Tundus et ühine liikumine meeldis jooksusõpradele, kes tahtis sai joosta kiiremas tempos, aga kellele meeldis rahulikumas tempos rada läbida, sai seda teha oma enesetundest lähtuvalt. Hea oli sõpradega koos joosta ja mõnusalt vestelda ning tutvuda Tõrva Terviseradadega. Erit suur heameel oli, et külaliste suust kostus üllatusi pakkunud raja kohta vaid kiidusõnu ja tänu korraldajatele.

suured tänud Tõrva gümnaasiumi direktorile Ivar Hanverele, mõnus oli peale jooksu saunas leilitada ja  väsinud lihaseid turgutada.

Täname Tõrva valda ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgruppi toetuse eest ürituse läbiviimiseks.

Suur kummardus kõikidele III Tour de Tõrva jooksusõpradele! Teie positiivsus ja head emotsioonid andsid kindla vastuse küsimusele kas jätkame- jah! - 26.detsember 2018  saab toimuma  IV Tour de Tõrva.

Sportlikku aasta lõppu!

Kohtume taas traditsioonilisel uusaasta matkal 1.jaanuaril 2018, kui kontrollpunkt Härma suusaraja parklas on avatud kell 12-14 .

Tiina Neumann
Tõrva linna spordimetoodik