Toimus Valgamaa tublimate tunnustamine!

Reedel, 15.detsembril toimus Valga kultuuri ja huvialakeskuses Valgamaa tänuüritus, kus tänati nii spordi kui kuktuurivaldkonna tegusamaid, samuti said tunnustuse  tublid noored ja sotsiaal- ja terviseedenduse aktivistid ning Kultuurkapital jagas preemiad.

Ka Tõrva valda tuli mitmeid tunnustusi. Maakonna parim meessportlane on Magnus Kirt, parim naissportlane U20 vanuseklassis on Marcella Liiv ning Rein Mikk meesveteranide hulgas.

Marcella pälvis ka kultuurkapitali aastapreemia lootustandva noorsportlase kategoorias.

Valga Maavalitsus tänas südamega tehtud sotsiaaltöö eest Eve Laari, Kersti Kösterit, Anne Kalmet.

Tähelepanuta ei jäänud ka XII Noorte laulu- ja tantsupeol osalenud kollektiivide juhid ja abimehed. Meie vallast said tunnustuse osaliseks Ulvi Riitsalu, Valdeko Kalmees, Ivi Tigane, Kalle Vister, Merike Soomets, Riho Karu, Ulvi Karu, Jüri Salu, Anti Altement.

Valgamaa aasta teoks hääletas rahvas nelja -aastase Tõrva poisi Oliver Kõvaski etteasted telesaates "Väikesed hiiglased". Poiss, kes telesaatega endale suure hulga inimeste südameid võitis, pälvis tiitli veenva ülekaaluga. Tema poolt hääletas 579 Lõuna-Eesti Postimehe lugejat.

Kokku osales hääletuses 2026 inimest. Auhinna andis üle aasta teo nominatsiooni autor, endine Valga maavanem Margus Lepik, kes tänas kõiki, kes tal seitsme aastase maavanemaks olemise ajal on aidanud  maakonna traditsioonilisi üritusi korraldada ja läbi viia.