Tõrvas toimus traditsiooniline uusaasta matk

Tõrvalaste hulgas on juba traditsiooniks saanud, et aasta esimesel päeval peletatakse aastavahetuseväsimus ühe korraliku matkaga värskes õhus. Matk ei ole au sees mitte ainult tõrvakate hulgas, kohal oli ka inimesi kaugemalt.

Juba teist aastat pakub aasta algus nn kehva suusailma - nii oligi aasta esimese päeva keskpäeva ilm sombune ja mõne soojakraadiga.Aga rõõmsaid matkajad saabus aina Härma suusaringi parklas asuvasse kontrollpunkti.Vahetati tervitusi ja häid soove uueks aastaks ning räägiti aastavahetusemuljeid. Jõudu andis kuum tee ja kuivatatud puuviljad. Iga matkast osavõtja sai valida omale meelepärase välimusega vabariigi juubelilogoga šokolaadi, kas sinise, musta või valge.

Matkalised valisid omale matkamarsruudi vastavalt enda enesetune järgi, igaüks oma soovi kohaselt: kas jalgsi, rattaga või atv-ga – viimane variant oli kasutusel kahe matkapere lastel.Kui esialgu tundus et kehva ilma tõttu jääb osavõtjate arv väikeseks, siis peagi sai selgeks et tõrvakad ja Tõrva sõbrad on liikumisrahvas.

Ilm loeb, kuid seda meelt olid väljatulnud kõik, et ei ole halba ilma, on valesti valitud riietus. Nii jõudiski kontrollpunkti nime kirja panema 68 matkalist, tuldi perede ja sõpradega, kaasas ka neljajalgsed sõbrad ning anti uue aasta lubadusi. Tõrva valla matkalised lubasid kõik liikuda 2018. aastal vähemalt 100 päeva. Kingime Eestile 100 päeva üleskutse esitas Eesti olümpiakomitee. Liikumiskordade kokkulugemiseks on EOK koostöös Ühendusega Sport Kõigile, SportEST klastriga, Coop Eestiga ja Sport ID-ga välja töötanud EV100 liikumisäppi nimega FIT100. Aga kuna kõigil pole võimalust igal ajal äppi kasutada, siis Tõrva vald kinkis matkalistele erikujundusega kalendri, kuhu on võimalik oma liikumised kirja panna.

Esimene liikumiskord sai aasta esimesel päeval tehtud ja nüüd on jäänud veel 99 liikumiskorda. Sada liikumiskorda aastas tähendab vähemalt kaks korda nädalas ja vähemalt 30 minutit järjest liikumist. Mida rohkem seda uhkem. Pole vahet kas teha kepikõndi, joosta, sõita rattaga, suusatada või mängida discgolfi- kõik läheb liikumisena arvesse.

Liitu ka sina, hea Tõrva valla inimene, kes sa ei saanud uus-aasta matkast osa võtta meiega ja kingi Eestile 100 päeva liikumist. Mõtle läbi, kuidas sulle kõige rohkem meeldiks liikuda ja millest oleks sinu jaoks kõige lihtsam pihta hakata. Alustuseks on seegi hea, kui lähed lihtsalt välja ja teed pika jalutuskäigu. Ja siis peatselt jälle.

Kutsu pereliikmed või sõber endaga koos liikuma!

Tõrva valla matkasarja mahub neli matka, lisaks toimunule ootab liikumisharrastajaid matkad kolmel  talvekuul. Järgmine matk toimub juba 21.jaanuaril, kui tähistame ülemaailmset lumepäeva. Kokkusaamispunkt on taas Härma suusaringi parklas avatud 12-14.

Matkasarja toimumist toetavad Tõrva vald ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Kohtumiseni matkarajal!

Tiina Neumann
Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist