Valgamaa aasta teoks valiti Oliveri etteasted!

Lõuna-Eesti Postimehe lugejad valisid Valgamaa aasta teoks nelja-aastase Tõrva valla poisi Oliver Kõvaski etteasted telesaates "Väikesed hiiglased". Vaid viie häälega jäi Eesti Pulmale alla Tõrva noormees Hardo Adamson, kes kehastas 12. noorte tantsupeol Tallinnas üht peategelast Koitu.

Ajaleht ja Valga maavalitsus valisid üheskoos välja 12 olulisimat maakonda puudutanud sündmust, mis olid ära toodud eile hommikuni Lõuna-Eesti Postimehe kodulehel olnud gallupis. Lugejate häälte põhjal selgus nende hulgast aasta tegu.

Väike Oliver, kes telesaatega suure hulga inimeste südamed võitis, pälvis tiitli veenva ülekaaluga. Tema poolt andsid lugejad 579 häält, mis moodustasid ligi kolmandiku häälte üldarvust. Varemgi tubli laulupoisina silma paistnud Oliveril jääb seljataha erakordne aasta. Lisaks sellele, et ta telesaates Inese tiimi võidule aitas, valiti ta veel näiteks Helme valla aasta tegijaks. Samuti oli tal rohkesti esinemisi.

Vaid viie häälega jäi Eesti Pulmale alla Tõrva noormees Hardo Adamson, kes kehastas 12. noorte tantsupeol Tallinnas üht peategelast Koitu. Ülejäänud üheksa gallupis olnud sündmust kogusid juba märgatavalt väiksema häältesaagi.

Kokku andsid küsitluses osalenud inimesed aasta teo nominentidele 2026 häält.