« Tagasi

19. septembril toimub maailmakoristuspäev

Laupäeval, 19. septembril, toimub taas maailmakoristus nii Eestis kui ka vähemalt 180-s riigis.

Eestis soovitakse tänavu pöörata tähelepanu eelkõige hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile. Kui vaatame hoolikalt ringi, siis leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt enda ümber. Need on suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all. Väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse.

Maailmakoristuspäevale Eestis saab registreerida nii individuaalselt kui gruppidena. Uuri lähemalt Maailmakoristuspäeva kodulehelt.

Maailmakoristuspäeva raames kokku kogutud segaolmejäätmeid saab 19. septembril Tõrva valla jäätmejaama ära anda tasuta.
Tõrva valla jäätmejaam asub Härma karjääri territooriumil ning on laupäeval avatud kell 10.00-18.00.

Lisainfo jäätmejaama telefonilt 53 033 430. Jäätmete toomisel palutakse kaasa võtta ID-kaart, selle puudumisel mõni muu isikut tõendav dokument.

Teeme üheskoos Eesti puhtaks!