IX Tantsumäe Mägede Jooks toimus virtuaaljooksuna

Tänavune IX Tantsumäe Mägede Jooks oli eriline, esmakordselt toimus üritus virtuaaljooksuna eelmise nädala reedest pühapäevani. Jooksule registreerus 51 jooksusõpra, joosti nii Tantsumäe radadel kui Eesti erinevates paikades: Tallinnas, Pärnus, Tartus, Valgas, Keilas, Kiviõlis, Põlvamaal, Viljandimaal ning Võrumaal. Virtuaaljooksu põhimõte seisneb selles, et jooksja saab valida omale sobiva tempo, aja ja asukohta, kuidas distants läbida. Tulemus tuli sisestada registreerumisel saadud aadressile ja nii oligi virtuaaljooksust osa võetud.

Paljud kasutasid distantsi läbimisel Tantsumäe Mägede Jooksu rada, mis küll polnud võistlusjooksu tähistusega ja oli pisut lühendatud. Tantsumäe Mägede Jooksu rada on huvitava profiiliga, kus tuleb ületada nii suuremaid kui ka väiksemaid tõuse, samas on osad laskumised üpris keerulised. Suurim katsumus on ilmselt tõus Linnamäele, kuid kui järsust tõusust on üles jõutud, avaneb nautimiseks kaunis vaade. Kas just jooksu ajal seda vaadata ka mahti on – see on iseasi. Loodetavasti jõuavad kõik jooksusõbrad nautida nii looduse ilu kui jooksmise rõõmu, sest see teeb liikumise eriti mõnusaks.

Täname kõiki, kes osalesid Tantsumäe Mägede virtuaaljooksul! Kõikidele jooksusõpradele jagus ka loosiauhindu: Maraton Sport kinkekaarte ja Tõrva Liigub! meeneid. Võtame jooksust osavõtnutega ühendust, et leida sobivaim võimalus auhindade üleandmiseks.
Suured tänud Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupile ja Tõrva Vallavalitsusele ürituse toetuse eest. Täname ka Karksi Sporti, kes aitas virtuaaljooksu hallata timesport.ee lehel.

Jooksu tulemused on leitavad SIIN.

Kohtumiseni X Tantsumäe Mägede Jooksul 2021. aasta juunis! Loodetavasti saame juubelijooksu korraldada taas Tantsumäe radadel.

Jooksusõpru aga ootame taas jooksurajale COOP Tõrva Tervisejooksu sarja III etapil 26.juunil, kui mäkkejooks toimub Sibulamäel ja start on avatud 18.00-19.00.

Tõrva Liigub!
MTÜ Tõrva Spordiselts