« Tagasi

Täna algavad Tõrva Tule-Päevad!

Täna, 23. juulil, saavad alguse legendaarsed Tõrva Tule-Päevad - neli päeva täis eripalgelisi kultuuri, spordi ja vabaaja sündmusi nii noorele kui vanale, nii suurele kui väikesele.

Tõrva Tule-Päevad avab kell 21.00 legendaarne Lõkkeõhtu koos Liina Tsimmeri ehk Linalaka ja Hugo Kähriga Vanamõisa järve ääres.Üritus Facebookist saab vaadata SIIT

  22.00  Tõrva VI RattaÖÖ algus Vanamõisa järve äärest

Õige aeg on oma rattakett ära õlitada ning kapist kiiver välja otsida, sest juba kuuendat korda toimub 23. juulil Tõrva RattaÖÖ! Tule ja naudi koos sõpradega mõnusat rattasõitu ning avastame üheskoos öist Tõrvat. Sõidu pikkus on umbes 10 kilomeetrit ning võimaluse korral teeme peatuse ka Tõrva Astronoomiaklubi teleskoobivaatluse juures.
Samuti on võimalik teha enne sõitu rattale tehniline kontroll.
Üritus Facebookis on leitav SIIT.

·         22.00 Tõrva Astronoomiaklubi Jupiteri ja Saturni teleskoobivaatlus

Tõrva Astronoomiaklubil on ka sel aastal pakkuda huvilistele midagi põnevat!
23. juulil kell 22.00 saab läbi teleskoobisilma uurida Jupiteri ja Saturni. Vaatlusplatsiks on taaskord Kaarlimäe tänava ametlik lõpp, kohe linnasildi kõrval, kus vaade lõunataevasse avatud. Nikon, Canon või Sony peegelkaamerate omanikel võib avaneda ka võimalus planeete ise läbi teleskoobi pildistada! Kahjuks veel nii võimsaid teleskoope pole, mis võimaldaksid planeete uurida läbi pilvkatte, siis toimub üritus üksnes selga taeva korral.

Jooksvat infot vaatluse kohta vaata Tõrva Astronoomiaklubi Facebooki lehelt.


·         23.30 Öökino Veskijärve ääres Tõrva ahju juures

Tõrva Tule-Päevad pole kindlasti see aeg, kus kodus teki all Netflixi vaadata! Kui päike juba ammu loojunud, siis tuleb seada sammu öökinno, kus saame 23. juulil kell 23.30 teada, kuidas on ajavoog mõjunud Salmonitele! Salmonid oli Eesti esimene teleseriaal, mis aastatel 1993-1995 näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. Veerand sajandiga on palju muutunud.. Seda peab nägema!
Vaata treilerit SIIT.
Öökino toimub maalilise Veskijärve veerel, Tõrvaahju juures. Mõnusaks filmielamuseks on valmis seatud pleedid ja toolid. Kui peaks juhtuma nii, et ilm meid üldse ei soosi, siis on võimalik vihma eest peituda MÖKi telgi alla. Kino on kõigile tasuta!

 

Kõikide päevade kavad on leitavad kodulehelt! REEDE, LAUPÄEV, PÜHAPÄEV