« Tagasi

Tõrva vald ootab aasta isa kandidaate

Tõrva Vallavalitsus ootab kõiki esitama kandidaate Tõrva valla aasta isa tiitlile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 26. oktoober 2020.

Aasta isa tiitliga tunnustatakse pereisa, kes on pühendunud ja hea isa ühele või mitmele lapsele andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus. Aasta isa konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Tõrva vald ning kes on hinnatud nii oma ametitöös kui ka perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi. Aasta isa aunimetus omistatakse ühele isale ainult üks kord.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann kutsub üles kõiki märkama tunnustust väärivaid isasid. "Otsime isa, kes on oma käitumise ja tegudega teenäitajaks oma lastele ning eeskujuks ka teistele isadele üle Eesti. Tõrva vallas on selliseid mehi palju - tõstkem nad esile!"

Taotluseid võivad esitada kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke isasid ning oodatud on ka pildid ja lähedaste (laste, abikaasa/elukaaslase, töökaaslaste, sõprade) iseloomustused kandidaadi kohta.

Kirjalikud ettepanekud nominentide esitamiseks Tõrva valla aasta isa konkursile tuleb saata e-posti aadressile torva@torva.ee või paberkandjal Tõrva vallavalitsuse aadressil Kevade 1, 68605 Tõrva. Vastava vormi saab alla laadida SIIT. 

Samuti saab kandidaadi esitada Tõrva valla kodulehel oleva e-vormi kaudu. E-vormi saab täita Tõrva valla kodulehele eelnevalt sisse logides ning taotlus tuleb digiallkirjastada. 

Aasta isa valib vallavalitsuse poolt moodustatud erikomisjon ning tiitel antakse üle isadepäeval, 8. novembril, toimuval pidulikul kontserdil Tõrva Kirik-Kammersaalis. 

Tõrva valla aasta isa on välja antud kaks korda. 2018. aastal pälvis tiitli Urmas Kivit ning 2019. aastal Arthur Jablonski. 

Fotol aasta isa laureaat ja nominendil 2019. aastal.
Foto: Egon Bogdanov