Esmaspäevast algab Mulgi nädal!

Et väärtustada oma kodukohta, tuua esile ning tutvustada laiemale üldsusele Mulgimaa keele- ja kultuuripärandit, toimub 12.-17. oktoobrini üle Mulgimaa Mulgi nädal, mille raames leiab aset palju erinevaid sündmusi.

Mulgi nädal algab 12. oktoobril Mulgimaa lipu päevaga. Kõiki huvilisi oodatakse kell 8.30 Mustlasse Mulgi Majaka juurde, kus heisatakse pidulikult Mulgimaa lipp. Sealsamas annab senine Mulgi vanem Siim Kabrits ameti ja ametiketi üle uuele Mulgi vanemale. Sündmusel osaleb ka Tarvastu gümnaasiumi koolipere. Mulgi Kultuuri Instituut kutsub üles kõiki Mulgimaa inimesi ja asutusi heiskama Mulgimaa lipud.

13. oktoober on noortepäev. Alguse saab koolinoorte mälumäng „Nupute vällä", mille esimene etapp toimub Abja gümnaasiumis. Nädala vältel toimuvad Mulgi Väiketootjate Liidu teabepäevad Mulgimaa gümnaasiumides ja folklooripäevad lasteaedades. Samuti on teretulnud mulgiteemaliste sündmuste ja näituste korraldamine haridusasutustes, noorte- ja päevakeskustes ning raamatukogudes.

14. oktoober on Mulgimaa ajaloo päev. Kell 14 saab Viljandi muuseumi lugemissaalis kuulata ettekandeid. Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Astrid Tuisk kõneleb teemal „Kuidas möödus teie lapsepõlv? Eesti Kirjandusmuuseumi suvised kogumistööd Mulgimaal". Tallinna Ülikooli demograafia keskuse vanemteadur Kersti Lust teeb ettekande „Mulgi lesknaised abieluturul – valikud ja võimalused 19. sajandil". Ajaloopäeva lõpetab turundusfilmi "Mulgimaa – nutikus, inimesed ja toit" esilinastus. Päevale saab registreeruda aadressil  haridus@muuseum.viljandimaa.ee või telefonil 433 3316.

Kell 19 toimub Mulgi mälumängu avaetapp Halliste rahvamajas, oodatud on viieliikmelised võistkonnad.

15. oktoober on Mulgi rahvariidepäev. Mulgi rahvariiete spetsialist Tiina Jürgen kõneleb kell 13 Heimtali muuseumis Mulgi rahvariietest ja nende kandmisest. Rahvariidepäevale saab registreeruda aadressil mki@mulgimaa.ee või tel 553 4501.

16. oktoober on mulgi keele päev. Sel puhul toimub kell 18 Tõrva kirik-kammersaalis kontsert „Mulgi keel ja meel".

17. oktoobril on Mulgi nädala lõpetamine Karksi-Nuia kultuurikeskuses. Päev algab kell 11 Mulgi toidu festivali (info indrek@mulk.ee)  ja Mulgi raamatulaadaga (info müüjate registreerimine kristi2205@gmail.com või tel 5344 8176). Kell 15 algab Mulgi lauluvõistluse lõppkontsert, kus tulevad esmaettekandele kõik mulgikeelsete laulude võistlusele laekunud heliteosed.

Kultuurikeskuses toimuvat saab jälgida ka veebis aadressil www.mulk.ee

Kell 9-17 toimub Tarvastu kihelkonna hiieretk Ahto Kaasiku ja Valdur Mikitaga. Täpsem teave ja registreerumine www.facebook.com/polinepere, tel 56686892 või polinepere@gmail.com.

Mulgi nädalat korraldab Mulgi Kultuuri Instituut, toetavad Mulgi vald, Viljandi vald ja Tõrva vald.

Lisainfo mki@mulgimaa.ee või tel 5885 7355.