« Tagasi

Neljapäeval avatakse Ülle Laiakase käsitöönäitust "Unistustest läbi nõelasilma"

15. oktoobril kell 16 avatakse Tõrva linnaraamatukogus Ülle Laiakase käsitöönäitus "Unistustest läbi nõelasilma". Näituse pealkiri viitab kunagisele soovile saada  käsitööõpetajataks, millest jäi peale luhtunud joonistamiskatseid alles vaid unistus. Käsitöö jätkus siiski igapäevase praktikana - sügaval Nõukogude ajal oli tavaks, et iga kodune tarbeese sai ise õmmeldud või kootud, rääkimata veel uhkematest rõivastest.

2013. aastal, peale seda, kui kõik 4 last suureks kasvatatud, asus igapäevaselt peamiselt majutusvaldkonnas tegutsev Ülle Tartu Rahvaülikooli käsitööd ja tekstiili õppima. Kusjuures, kohta kursusel tuli oodata üle aasta, sest soovijaid oli tunduvalt rohkem, kui õppekohti. Tänaseks on kursus ammu lõppenud, aga seal välja kujunenud seltskond käib ühiselt tikkimas tänaseni. Kord kuus kogunetakse Tartus, et temaatilisi muljeid ja kogemusi vahetada.

Tikand on oma olemuselt aegumatu ning annab esemele hinge ja võlu. Tikand pakub kandjale võimalust näidata oma päritolu ning jutustada oma lugu, seejuures võttes vaataja kaasa mustrite muinasjutulisse maailma. Ülle tikandid jutustavad lugusid nii minevikust kui ka olevikust. Ta on kasutanud peamiselt traditsioonilisi tikandikirju, mille sisse on põimitud omalooming - Ülle kombineerib mustreid ja värve just nii, kuidas inspiratsiooniallikad juhatavad. Tikkimine on väga aeganõudev ent samas ka omamoodi meditatiivne tegevus. Näitusel saab lisaks aimu sellest, kuidas täpsemalt tikandeid valmistatakse.

Näitus on Tõrva linnaraamatukogus avatud 15. oktoobrist - 14. novembrini 2020
Avamine toimub 15. oktoobril 2020 kell 16. 

Tõrva Linnaraamatukogus asub aadressil Männiku 5, Tõrva.