Tõrva valla aasta isa 2020 on Alar Umbleja!

8. novembril toimus Tõrva kirik-kammersaalis kontsert, kus kuulutati välja kolmandat korda Tõrva valla aasta isa ja tunnustati kõiki nominente. Tõrva valla aasta isaks valiti Helmes elav viie lapse isa ja seitsme lapselapse vanaisa Alar Umbleja.

Alar Umbleja kandidatuuri esitasid konkursile tema tütar Anni Umbleja ja poeg Mikk Umbleja. Tütar Anni sõnul on just Alar õpetanud lastele töökust, headust ja heldust. „Meie isa on andnud meile piisavalt vabadust, et leida oma tee ja pakkunud piisavalt toetust, et oma teed edukalt käia," tutvustas Anni oma isa. „Mind on alati saatnud teadmine, et mu ema ja isa on igal ajal Valgamaa väikselinnas ootamas ning avasüli vastu võtmas, kui elus peaks tagasilööke ette tulema. See on parim tunne ja teadmine, mille vanemad saavad kodust kaasa anda." Poeg Mikk lisas, et isa on panustanud terve oma elu Valgamaa arengusse ning edendanud põllumajandust.

Kokku esitati aasta isa konkursile neli kandidaati, Alar Umbleja suisa kaks korda. Nominentide seas oli kahe lapse isa Jaanus Võrk, kes töötab Tõrva Päästeametis tuletõrjujana ning keda iseloomustati kui meest, kes on oma headuse, tervise ja elurõõmuga eeskujuks kõigile. Nominendiks esitati ka nelja lapse isa Jüri Salu, kes tuntud ürituste helitehnikuna ning keda iseloomustatakse kui rahumeelset, kannatlikku ja abivalmis meest. Nominent on ka kuue lapse isa Kaido Hindre, kes töötab Riidaja koolis poiste tööõpetuse õpetajana ning valmistab täispuidust voodeid. Kaido on oma lastele eeskujuks sihikindluse ja visa tööga. Kahjuks Kaido üritusel ei osalenud ning piltidel teda ei ole.

Tõrva kirik-kammersaalis toimunud kontserdil tunnustati tänusõnade ja meenetega kõiki esitatud nominente ning tähistati isadepäeva tordisöömisega. Kontserdil esinesid üle valla kokku tulnud noored laulusolistid Mõmmiku, Tõrvalille ja Ritsu lasteaedadest, Riidaja põhikoolist ning Tõrva Muusikakoolist.

Galerii üritusest leiad SIIT.
Fotode autor on Egon Bogdanov.