« Tagasi

Jäätmetekke vähendamise nädal

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse suurendamine jäätmetekke vähendamise osas. Ettevõtmises on oodatud osalema erinevad organisatsioonid, haridusasutused, ettevõtted ning eraisikud üle Euroopa.

Sellel aastal on fookuses nähtamatud jäätmed (Invisible waste).
Nähtamatute jäätmete mõiste on tekkinud sellest, et tarbija ei ole teadlik, kui palju jäätmeid tekib ühe toote tootmisel. Kas tead, et ühe alla 200g kaaluva nutitelefoni tootmisel tekib 86 kg jäätmeid, millest suurt osa ei saa ringlusesse võtta ning nende teekond lõppeb prügilas või põletuses. Lisaks jäätmetele kaasneb kahjulik mõju ka kliimale suurema CO2 paiskamisega õhku. Vaata telefoni videot siit.

Selleks, et tootmine ja tarbimine oleks jätkusuutlik, peaks toodetel olema pikem kasutusiga, olema lihtsasti parandatavad ning ringlussevõetavad. Nii vähendatakse uute toodete tootmise vajadust ning jäätmete teket.

Lisainfot loe SIIT

Tarbi targalt! videod Youtubes