Tõrva suusaseriaal 2021 sai alguse!

Pühapäeval, 24. jaanuaril toimus Tõrva suusaseriaal 2021 esimene osavõistlus.

Saabunud sulailmade kiuste olid suusarajad Härma suusaringil heas seisus ja nii võiski keskpäeval esimene suusataja startida. Start oli avatud kaks tundi ja nii leidsid kõik 40 suusasõpra sobiva aja stardijoonele asumiseks. Pikk stardiaeg võimaldas suusatajaid hajutatult rajale lubada - ka õues toimuvatel spordivõistlustel on vajalik kinni pidada kehtivatest reeglitest. Enne startimist sai proovida rajaolusid ja vajadusel muuta suuskade libisemist. Sulailm oli muutnud osad rajalõigud jäiseks ja laskumised kiireks, metsaalused kohad olid aga kohati napilt lumega kaetud.

Lisaks Tõrva valla suusasõpradele oli suusatama tuldud ka naabervaldadest Valgast, Otepäält ning Mulgi vallast. Nii mitmedki suusatajad on Härma suusarajad igapäevaseks suusakilomeetrite kogumiseks valinud nende hea reljeefi ning pideva korrasoleku tõttu. Täname siinkohal rajameister Taunot!

Suusaseriaali tarbeks oli tähistatud kolm erineva pikkusega rada: 550 meetri pikkune väike ring kõige noorematele, keskmine 1,6 km pikkune ring 11-14 aastastele noortele ning 4,3 km põhiring ülejäänud vanuseklassides sõitjatele. Vanuseklasse suusaseriaalil on kokku 10, esimese osavõistluse noorim suusataja Cenna on sündinud 2016 aastal ning vanim suusasõber Heino tähistab tänavu  seitsmekümnendat juubelit. Suusarõõmu tundsid kõik esimesel suusasarja osavõistlusel osalenud. Palju oli ka neid suusasõpru Härma suusaringil suusatamas, kes veel võistlussõitu ette võtta ei tihanud. Loodetavasti juba järgmisel korral on ka nemad stardijoonel, sest suusaseriaal koosneb viiest osavõistlusest ning kokkuvõttes läheb arvesse nelja parima osavõistluse punktide summa.

Esimesel etapil olid kiiremad: 7-8.a vanuseklassis Stella Uibo ja Robert Raal, 9-10.a vanuseklassis Doris Daum ja Henrich Osak, 11-12.a vanuseklassis Emma Engelbrecht ja Eston Sinisalu, 13-14.a vanuseklassis Laura Peek, 15-18.a vanuseklassis Bianka Uhtjärv ja Chris Marcus Krahv, kes näitas ka põhiringil kõige kiiremat sõidukiirust. Naiste põhiklassis kiireim suusataja Aveli Tättar, 35+ vanuseklassis Lenna Hingla ning 45+ vanuseklassis Kaja Tättar, kiired naised esindavad kõik Valga valda. Meeste põhiklassi kiireim tõrvakas Erik Raal, klassis 40-49 Lembit Uibo Otepää vallast, klassis 50-59 Ahto Pärt Mulgi vallast ning 60+ vanuseklassis kõige kiirem koduradadel suusatanud Aivar Lillipuu.

Loodame, et ilmataat lund juurde saadab ja saame järgmiseks pühapäevaks seriaali teiseks etapiks Härma suusarajad taas sõidukorda seada.

Tõrva suusaseriaali toimumist toetavad Tõrva vald ja kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp.

Kõik tulemused

Kohtumiseni suusarajal!