« Tagasi

Soome-ugri kultuuripealinna tiitel jõudis Mulgimaale!

Laupäeval, 13. veebruaril sai Abja-Paluojast ametlikult soome-ugri kultuuripealinn 2021. Avaüritusel pöördusid hõimurahvaste poole teiste hulgas president Kersti Kaljulaid, kultuuriminister Anneli Ott, Mulgimaa patroon ja president Toomas Hendrik Ilves ja soome-ugri endine kultuuripealinn, Baškiirias asuv Miškani küla.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et Tõrva toetab ja võtab samuti osa soome-ugri kultuuripealinna programmist. „See on suur võimalus Mulgimaale läbi oma ajalooliste juurte tutvustada meie piirkonda, huvitavaid ja ainulaadseid tegevusi nii Eesti siseselt kui ka kaugele üle piiri," lausus Ruusmann.

Avaüritusel anti Abja-Paluojale üle kultuuripealinna sümbol - puidust tsirk, mis viidi rongkäigu saatel Abja raamatupoe aknale. Kohapeal loodi kõigi soome-ugri rahvastega videosild, mis võimaldas kontserdil jõuda kõigi soovijateni.

Kultuuripealinna aasta jooksul on plaanis mitmed eripalgelised sündmused - näitused, Mulgi pidu "Mia ja sia ütenkuun," akordionfest koos soome-ugri rahvastega, soome-ugri filmifestival ja hulk kontserte.