Tõrva vallavalitsuses alustas tööd Covid-19 koordinaator!

Alates tänasest alustas tööd Covid-19 mõjude koordinaator Kristi Napast, kelle peamine tööülesanne on tegeleda koroonaviirusega kaasnevate mõjude ja probleemidega Tõrva vallas. Koordinaator hakkab vedama erinevate valla asutuste piirangute aegset koostööd, olema toeks nii peredele kui ka lastele distantsõppe ajal, kooskõlastama valdkondade vahelist tegevust liikumisharjumuste ja huvitegevuse jätkumiseks ning tõstma teadlikkust vaimse tervise olulisusest. Ehk hoidma fokusseeritult silma peal ja kätt pulsil, et koroonaviirusest tingitud negatiivsed mõjud tabaksid Tõrva elanikke võimalikult vähe, ja olemaks abiks sel keerulisel ajal.

Idee töökoha loomiseks tuli Tõrva vallavanemalt Maido Ruusmannilt. „Koroonaviiruse levikust tingitud häired normaalelus on kestnud nii pikalt, et nende mõjudega tegelemine vajab fokusseeritud ja koordineeritud lähenemist. Selle jaoks asubki tööle Covid-19 koordinaator," selgitas Ruusmann. "Eesmärk on toetada kõikvõimalikel viisidel inimesi, kelle elu on mõjutatud koroonaviirusest otsemalt või kaudsemalt läbi piirangute. Oma murega ei pea olema üksi!"

Covid-19 koordinaatori ametikohal asub tööle põline tõrvakas Kristi Napast, kellel hulganisti varasemaid kogemusi strateegilises juhtimises nii Laulasmaa Hotellides kui ka enda loodud MTÜ-s Meremõisa Rehabilitatsiooni keskus ja MTÜ-s Tädi Kristi lapsehoid. Kristi on töötanud ka Valgamaa hoolduskoordinaatorina, mis tähendab, et valdkondade lõimumisele kaasa aitamine ei ole talle esmakordne. Kristi ja Tõrva noorte lapsevanemate koostöös tegutseb lastekeskus Murumaja, kes huvitegevust pakutakse väikelastele ning loenguid nende vanematele.

„Tõrva käekäik on mulle väga oluline, sest ma elan siin. Mul on hea meel, et saan sel keerulisel ajal panustada kodukoha heaolusse ja olla toeks neile, kellel on raske," sõnas Napast, kes iseloomustab end kui konkreetset ja avatud inimest.

Covid-19 koordinaator alustab esmalt kontakteerumist lapsevanemate ja noortega, et kaardistada probleemkohad. Samuti hakkab ta tegelema koolilõuna info kogumisega. Tema poole võivad pöörduda kõik valla elanikud, kes tahaksid küsida nõu või abi. Koordinaator asub tööle Tõrva vallavalitsuses koosseisuväliselt alludes otse vallavanemale. Tegemist on ajutise töökohaga.

Kristiga saab kontakti numbril +372 5454 5410 või meili teel kristi.napast@torva.ee