Tõrva vald ootab aasta ema kandidaate!

Tõrva vald valib sel aastal neljandat korda aasta ema. Kandidaate saab esitada 26. aprillini.

Aasta ema tiitliga tunnustatakse pereema, kes on pühendunud ja suurepärane ema ühele või mitmele lapsele ning pakub neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Esitatud kandidaat ei pea olema abielus ja peres võivad kasvada ka kasulapsed. Aasta ema konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Tõrva vald.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et hoolimata keerulisest olukorrast tunnustatakse tublisid emasid ka sel aastal. „Eelmisest aastast on meil olemas erilise emadepäeva kogemus – otseülekande ajal viis droon kingituse otse aasta emale koju. Sel aastal otsustame samuti vastavalt piirangutele, kuidas ohutult tunnustus aasta emale kohale toimetada," sõnas Ruusmann. „Tõrva vallas elavad suurepärased emad - andke nendest teada!"

Tõrva Vallavalitsus ootab ettepanekuid valla aasta ema aunimetusele 26. aprillini. Ettepanekuid võivad esitada kõik soovijad, kes on märganud tunnustust väärivat ja eeskujulikku ema. Palume ettepanekule lisada juurde vähemalt 3 pilti, mis iseloomustavad kandidaati.

Aasta ema aunimetuse saaja otsustab vallavalitsuse komisjon, mis selleks otstarbeks kokku pannakse. Aunimetus antakse üle emadepäeval, 9. mail.

Eelmisel aastal sai Tõrva valla aasta emaks Ulvi Karu, 2019. aastal Reet Kaat ning 2018. aastal Ellen Sang.

Täpsem info ja vajalikud vormid aasta ema esitamiseks leiab SIIT.