Avalik kutse kunstnikele — kandideeri Euroopa kultuuripealinn Nova Gorica 2025 linnaruumi kunstiprojekti

Euroopa kultuuripealinn Nova Gorica 2025 kutsub kunstnikke esitama projektiplaane avalikule konkursile. Kunstiprojekti eesmärk on luua linnaruumi mitmekesisust tänavakunsti või installatsioonide kaudu. Konkreetne üleskutse on 2021. aasta suvel toimuva rahvusvahelise jalgrattavõistluse Giro d'Italia võistlusraja sõidupunktide kunstiline esiletõstmine.

Kunstnikud saavad esitada ühe teose ettepaneku iga objekti kohta. Esitatud projektiplaanid peavad sisaldama teostatava töö visandit, mis on asukohtade fotodele digitaalselt kuvatud, sest komisjon hindab realistlikku visiooni. Lisaks peab kandidaat esitama täidetud taotluse, milles on välja toodud: kunstniku lühike elulookirjeldus, varasemad kogemused sarnaste projektide elluviimisel, kavandatava teose kirjeldus ning tehnikate ja vajalike materjalide ülevaade. Kunstnik peab kirjeldama, millist tehnilist abi ta korraldusmeeskonnalt vajab.

Dokumendid tuleb esitada ühe PDF dokumendina. Taotluse blankett, fotod asukohtadest ja rohkem informatsiooni projekti kohta on saadaval GO! 2025 kodulehel.

Väljavalitud kunstnikud saavad iga teose eest töötasu 1200€ ning materjalide kulu tagastamise kuni 500€ väärtuses. Kunstnikele osutatakse tehnilist tuge ja teoseid kajastatakse meedias. Kunstnikud tasuvad ise oma transpordi- ja elamiskulud.

Erni Kask, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmikoordinaator, rõhutab strateegilise lähenemise olulisust kohalike kunstnike ja kultuurikorraldajate vaates: "Sellised open call'id ehk avalikud konkursid on kultuuripealinna kontekstis väga olulised, kuna need ergutavad rahvusvahelist koostööd. Rahvusvaheline koostöö omakorda arendab Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajaid, kellel on kandev roll 2024. aasta programmi ellu viimisel."

Projektiplaani esitamise tähtaeg on 19. aprill. Dokumendid tuleb saata e-postile info@go2025.eu pealkirjaga "Application for a public call for urban interventions". Hindamiskomisjon teavitab tulemustest 26. aprillil lehekülgedel www.nova-gorica.si ja www.go2025.eu. Tööde produktsioonifaas toimub ajavahemikus 30.05.–17.05.