Kevadmatkade sõnu leidis rekordarv külastajaid!

Tosin aastat on igal kevadel toimunud mänguline liikumissari „Otsi sõnu", mille käigus tuleb leida radadele peidetud sõnad. Kahel viimasel aastal pole ühismatka toimunud, kuid matkasarjad on muutunud üha enam populaarsemaks. Praeguses formaadis matkasari on eriti sobilik just nüüd, kui ühisele tegevusele on kehtestatud piirangud.

Tänavune matkasari oli ka eriline seetõttu, et samaaegselt sai sõnu otsida viies erinevas paigas- Tõrva terviseraja matkaringil, Hummuli terviserajal, Riidajas, Linna külas ja Taageperas. Suured tänud kõikidele koordinaatoritele, kes käisid radadel sõnu vahetamas ja jagasid osalejatele vajalikku infot. Aitäh Katrin, Giia, Margit ja Age! Iga rada oli eriline ja paljud osalejad kasutasid võimalust just erinevaid radu külastada ning leida otsitavaid sõnu, millega lahendada ristsõna. Kui kodurajaks on tavaliselt Tõrva terviseraja matkaring, siis sai vahelduseks tutvuda ka Hummuli rajaga või leida Linna küla punktid fotode abil.

Nelja nädala jooksul oli igal rajal 10 kontrollpunkti, kus igas punktis leidus õpetlik mulgikeelne vanasõna ning üks sõna tuli kanda ka lahenduselehele. Vanasõnad kannavad juba aegade tagant meelest läinud tarkusi ja õpetlikkust, nii oligi hea neid meelde tuletada. Ristsõna lahenduseks tuli mulgikeelne vanasõna: „Mis kevade pole külvatud, ei saa sügise leigatud".

Lahendusega ristsõna tagastas 166 matkasarjast osavõtjat! See on „Otsi sõnu" uus osavõtjate rekord. Enim matkalisi oli Tõrva vallast, aga sõnade otsimise mäng on tuttav ka naabritele - Mulgi, Elva ja Valga valla liikumisharrastajatele. Oli ka neid, kes esmakordselt sattusid meie valla matkaradadele. Eriti tore on koos vastustega saada ka tagasisidet ning märkamisi rajal.

Kaja saadetud tagasiside:

„Olen äärmiselt tänulik selle vahva matkaaja eest. Tore, et sel korral toimusid matkad üle Tõrva valla ja mina sain sõnu otsida kodu lähedal Taagepera matkarajal. Peaaegu kõik minu viimased nelja nädala varahommikud algasid matkaga. Iga päev küll uusi tarkuseteri võtta ei olnud, kuid inertsist ja harjumusest liikuda, läksin rajale ikka…isegi koerailmaga ja koos koeraga.

Õpetajana distantsõppel olles ja enamus päevi arvuti taga veetes, kulus igahommikune matk marjaks ära, tundide alguseks olin kodus tagasi, pea häid ja värskeid mõtteid täis.

Väga paljudel hommikutel sain nautida personaalset kontserti, kus esinejateks ei olnud mitte Koit Toome ega Getter Jaani, kes tänases olukorras kindlasti lavale igatsevad,  vaid kuldnokad, tihased, metsvindid, trummeldavad rähnid ja tuules kääksuvad männid isiklikult. Minuga koos nautisid kontserti kitsed, rebased, jänesed, oravad, nõgikikkad ja isegi üks nirk...oli vahvaid kohtumisi metsarahvaga."

Matkasari algas, kui rajad olid veel lumised ja jäised ning lõppesid siis, kui metsaalused sinetasid sinililledest- kevad saabus matkast osavõtjate silme all!

Kõigile, kes saatsid ristsõna vastused õigeaegselt, saadame peatselt info, kuidas nad saavad kätte osavõtumeene. Suur tänu osalejatele!

Matkasari on küll lõppenud, aga MTÜ Tõrva Spordiselts jätkab liikumisüritustega. Juba on algust tehtud esimese rattamatkaga ja külastatud Koorküla koopaid. Teisel Tõrva valla rattamatkasarja etapil tuleb suund võtta Jõgeveste suunas – järgmine sihtkoht on Barclay de Tolly mausoleum. Igal nädalal on erinev sihtkoht ning seal ootab paika tutvustav tekst ning küsimus, mille õige vastusevariandi tähtedest saab sarja lõpuks kokku märksõna. Rattasõitudel palume olla tähelepanelikud liiklejad, kanda erksaid riideid ning kiivrit- selleks, et oleksite kaasliiklejatele nähtavad ning hoolivad ratturid.

15. mail saab Hummuli mõisapargis kokku jooksurahvas, et välja selgitada kõige kiiremad jooksurajal. Põhijooksul jagatakse välja ka Valgamaa murdmaajooksu meistrivõistluste medalid. Eelregistreerimine jooksule on juba avatud aadressil https://timesport.ee/. Soovitame kõigil osalejatel eelregistreeruda, siis läheb kohapealne stardimaterjalide jagamine kiiremini ning osavõtutasu on taskukohasem.

Tulge rattaga sõitma, jooksma ja liikuma! Tõrva Liigub!

Tiina Neumann

Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist