Kolm pärandihoidja sõlge tuli Tõrva valda!

Laupäevasel tänuüritusel Otepää kultuurimajas leidsid omaniku Valgamaa rahvakunsti ja käsitöö keskseltsi (VRKK) pärandihoidja hõbesõled. Pärandihoidja sõlg on Valgamaal esemelist, rahvakunsti ja kultuuritöö valdkonda väärtustav aastaauhind.

Käsitöö pärandihoidja sõle sai Eve Toompalu, kes on 22 aastat juhendanud Riidaja käsitööringi. Igal nädalal koguneb Eve juhendamisel 15 käsitööhuvilist.

Lootustandva noore rahvakunstniku kategoorias tunnustati Tõrva gümnaasiumi abiturienti Ella Maria Rauda, kes on valmistanud mitu komplekti rahvarõivaid ning loob ka rahvuslikus stiilis rõivaid.

Elutöö pärandihoidja sõle sai Tõrva kauaaegne muusikapedagoog ning dirigent Maie Kala, kes panustab lauluõpetajana ja dirigendina Valgamaa koorilaulu kestvusele.

Pärandihoidja sõlg anti välja kuuele laureaadile neljas kategoorias: käsitöö, rahvamuusika, noore rahvakunstniku ja elutöö sõlg.

Lisaks anti välja Eesti Rahvakultuuri keskuse ning Eesti Rahvamajade Ühingu tänukirjad Ilmar Kõverikule ning Maie Kalale tänuväärse töö eest. ERMÜ tänukirja sai ka Hummuli rahvamaja, kus tähistatakse sel aastal 30 tegevusaasta täitumist.

Suur kummardus pärandihoidjatele!