« Tagasi

18. juunil toimub Tõrvas COVID-19 vastu vaktsineerimine

Medita kliinik koostöös Eesti Tervisekassa ja Tõrva Vallavalitsusega teostab 18. juunil Tõrvas COVID-19 vastu vaktsineerimist Moderna vaktsiiniga.

Vaktsineerima oodatakse kõiki Eesti elanikke alates 16. eluaastast. 

Vaktsineerimine toimub Tõrva Gümnaasiumi ruumides (B-korpus, aadress Puiestee 1, Tõrva) asuvas Medita kliiniku vaktsineerimiskeskuses.

Vaktsineerimine toimub Moderna vaktsiiniga ning kordusvaktsineerimine toimub 15. juulil.

Medita kliiniku Tõrva vaktsineerimiskeskuses toimub 18. juunil II doosi vaktsineerimine ka neile, kellele on Medita kliinik varasemalt (7. mai või 14. mai) Tõrvas teostanud I vaktsineerimise Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga. Need, kes on I doosi saanud Pfizeriga, saavad ka II doosi sama vaktsiiniga. 

Aja broneerimine

Vähemalt 16-aastased Eesti elanikud saavad Medita kliiniku Tõrva vaktsineerimiskeskusesse aega broneerida patsiendiportaalis www.digilugu.ee või Medita kliiniku veebiregistratuuris.

Kasutades registreerimiseks patsiendiportaali või Medita kliiniku veebiregistratuuri, on vajalik Smart-ID, mobiil-ID või ID-kaardi olemasolu. Patsiendiportaali kasutamiseks saab iga päev kell 10.00-14.00 küsida abi telefonil 600 3033.

Samuti saab vaktsineerimisaega broneerida Medita kliiniku infotelefonil 17101, mis on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 8.00-20.00 ja reedeti 8.00-19.00. Infotelefonil ei osutata meditsiinilist nõustamist! Vaktsineerimissoovist saab teada anda ka Medita kliiniku e-posti aadressil vaktsineerimine@medita.ee.

Lisaks on võimalik vaktsineerimisaeg kirja panna riigiinfo telefoni 1247. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab seitse päeva nädalas ajavahemikul 8-20.

Kui tulete vaktsineerimisele

 • Medita kliiniku Tõrva vaktsineerimiskeskus  asub Tõrva Gümnaasiumi B-korpuses, aadressil Puiestee 1, Tõrva linn
 • Tulge vaktsineerimisele, kui tunnete ennast tervena, Teil ei esine palavikku, köha, nohu, kurguvalu, hingamisraskusi, maitse- ja lõhnatundlikkuse kadu, lihasvalu või väsimust
 • Vaktsineerimiskeskusesse lubatakse vaktsineerima ilma saatjata, va kui vajate abi liikumisel
 • Vaktsineerimiskeskusesse sisenedes teostage esmalt käte antiseptika ja pange ette Teile antav uus näomask
 • Hoidke teistega turvalist distantsi vaktsineerimiskeskuses viibimise ajal
 • Kui soovite enne vaktsineerimist küsida vaktsiini või vaktsineerimise kohta, andke sellest eelnevalt teada Medita kliiniku töötajatele
 • Teie tuvastamine toimub isikut tõendava dokumendi alusel (ID-kaart, pass, juhiluba), enne vaktsineerimist tuleb Teil allkirjastada tervisedeklaratsioon ja nõusolekuvormid
 • Samuti broneeritakse Teile II doosi vaktsineerimise aeg (15. juulil Tõrva Gümnaasiumis)
 • Seejärel juhatatakse Teid vaktsineerimiskabinetti, kus teostatakse vaktsineerimine - pange selga riided, mis võimaldavad õlavarre mugavat paljastamist
 • Peale vaktsineerimist tehakse vajadusel sissekanne Teie vaktsineerimispass
 • Vaktsineerimise järgselt tuleb Teil jääda jälgimisele 15 minutiks. Kui tunnete ennast seejärel hästi, võite lahkuda

Asukohaskeem

Kõrvaltoimed

Pärast vaktsineerimist võivad esineda kõrvaltoimed. Tüüpilisemad kerged kõrvaltoimed COVID-19 vaktsiinidel on süstekoha valu ja turse, peavalu, palavik, halb enesetunne, iiveldus, lihasvalu ja liigesvalu. Nähud mööduvad üldjuhul paari päevaga.

Kui sul tekib vaktsineerimise järel tõsisem või üle kolme päeva kestev tervisehäda, võta ühendust oma perearstiga või helista 1220.

Vaktsineerijatel on kohustus Ravimiametit kõrvaltoimete kohta teavitada, kuid soovi korral võid ka ise pärast vaktsineerimist esinenud tervisega seotud kaebustest Ravimiametile teada anda.

COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimetest teatamise vorm

Lisainfo