Algas Tõrva Haigla katuse renoveerimine!

Tarva Ehitus OÜ on alustanud Tõrva kesklinnas paikneva Tõrva Haigla katuse renoveerimistöödega.

Tööde käigus demonteeritakse vana katusekate ja roovitus, lammutatakse hilisemal perioodil juurde ehitatud korsten ja parandatakse katuse kandekonstruktsioonid. Lisaks restaureeritakse katuse uukaknad, ventilatsioonikorstnad ning paigaldatakse uus aluslaudis ja katusekate.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et tegemist on kindlasti väga olulise objektiga valla elanike jaoks. „On väga hea meel, et väärikas ja ajalooline hoone on saamas peale uut katust – see parandab kindlasti majas elavate hoolealuste elamistingimusi ning samuti muutub Tõrva kesklinn seeläbi veelgi atraktiivsemaks," sõnas Ruusmann.

SA Tõrva Haigla juhataja Monika Horni sõnul esitasid nad eelmisel aastal projektitaotluse "Mälestise ja muinsuskaitsealal asuva ehitise omanikule või valdajale riigieelarvest toetuse andmise" Muinsuskaitseametile ning sealt saadi selle aasta alguses positiivne otsus. „Katuse renoveerimisega pikeneb selle väärika hoone eluiga, selle hoonega on seos väga paljudel valla elanikel," sõnas Horn. „Suured tänud Muinsuskaitseameti Valgamaa nõunikule Margis Seinile ja Tõrva Haigla majandusjuhataja Inari Vähile projektitöös toeks olemisel!"

Tööde maksumus on 98 532 eurot, millest Muinsuskaitseameti toetus on 76 760 eurot. Ülejäänud osa lisab juurde SA Tõrva Haigla. Töid teostab Tarva Ehitus OÜ ning omanikujärelevalvet teeb Liivimaa Lossid OÜ. Tööd valmivad selle aasta septembriks.