« Tagasi

Avo Põldsalu mälestusvõistlus toimus kuuendat korda

Laupäeval, 17.juulil toimus Tõrva autode öine orienteerumine 2021. Põneva formaadiga võistlust tutvustas ja korraldas aastaid tagasi Tõrvas Avo Põldsalu. Juba kuuendat aastat korraldab MTÜ Tõrva Spordiselts varalahkunud ühingu liikme ja sõbra auks mälestusvõistluse.

Autoorienteerumine on spordiala, kus võistlejad läbivad topograafilise kaardi ja legendiga määratud võistlustrassi ja kontrollpunkte korraldaja poolt etteantud tingimustel, kasutades liiklusvahendina autot. Võistlejate ülesanne on ise valida optimaalne tee nende läbimiseks. Autoorienteerumine ei ole kiirusala, kogu võistlustrass läbitakse ette antud kiiruspiiranguga.

Võistluskeskus paiknes Tõrva kultuurimajas ja võistlustrass Tõrva valla teedel, sel korral valla lõuna-edela suunal. Võistlussõidule registreerus kokku 17 meeskonda 60 osavõtjaga. Korraldajate rõõmuks oli kogenud AO meeskondade kõrval esmakordselt võistlust proovima tulnuid, kes kenasti võistluse läbisid. Tublit sõitu tegid ka ainult naisterahvastest koosnenud võistkonnad AnnaMinna, JamT ja LMR.

21.00 läks rajale esimesena eelregistreerinud ekipaaž Admaki, ms koosnes Tõrva Raadio toimeka pere liikmetest. Minutiliste vahedega kõik järgnevad. Kohe võistluse alguses tekkis ka ärev olukord tehnilises lahenduses, mille aga tehniline tugi kiirelt lahendas. Juba mitmendat aastat on kasutusel tehniline lahendus, kus KP läbimine ning vastuste edastamine registreerub nutilahenduse kaudu. Samas on endiselt kasutusel ka paberkandjal kontroll-leht, mis ka sel korral rakendust leidis. Kokku oli võistlusrajal 80 kontrollpunkti, millest osad olid asukoha leidmisega, teised aga vajasid lisaks asukohale ka legendis kirjeldatud objektilt leida esitatud valikvariantidest õige.

Võistluskeskuses sai kogu võistluse aja jälgida meeskondade liikumist ning läbitud KP ja kogutud punkte. Pidevalt muutus esikolmik, kümme meeskonda heitlesid parimate kohtade nimel. Võistlusraja läbimiseks oli kokku aega 3 tundi, millest viimane pooltund andis samas ka miinuspunkte, kuid tasus riskimist. Kui varasematel aastatel loobuti lisaaja kasutamisest, siis tänavu oldi altimad ka seda kasutamast. Kui südaöö paiku saabusid võistlejad võistluskeskusesse tagasi, hakati kokku lugema punkte, arvutama tekkinud kiiruseületuse miinuspunkte ja selgitama paremusjärjestust. Seniks oli osavõtjatel aega vahetada muljeid ja emotsioone sõidul toimunu kohta. Elevust tekitasid nii mõnedki leitud või leidmata jäänud KP ning valikvastuse variandid. Enim segadust tekitas RMK sildi posti materjal ning tamme kaisus olnud kase tähelepanuta jätmine või bussiinfo telefoninumbrite järjekord.

Siis aga olid tulemused selged ja algas osalejate tänamine. Esmakordselt jäi võistluse rändkarikas koduvalda. Kui eelmistel aastatel on kogenud autoorienteerujad Avo Põldsalu mälestusvõistluse rändkarika viinud kaugemale, siis sel korral jääb karikas aastaks võistkonna Satana Koirat hoida. Karika võistkonnale andis üle Risto Põldsalu, kes ka ise meeskonnaga oli võistlustules ja saavutas igati tubli neljanda koha.

Võistkond koosseisus Argo Neumann, Silver Tomp ning Reili Lille läbis 77 KP ning kogus 299 punkti. Järgnes 67 KP läbinud ja 268 punkti kogunud võistkond Libekala, koosseisus Ermi ja Teele ning võistkond Esivedu koosseisus Heidi, Raiko ja Kadri, kes vaid 1 punktiga jäi maha teise koha saavutanutest. Esikolmikule anti üle erikujundusega medalid ning iga võistkonna liige sai auhinnalaualt valida omale meelepärase. Järjekorras kutsuti ette kõik võistkonnad, kõik osalejad said kaela võistluse osavõtumedali ning auhinnalaualt valida. Suur-suur tänu auhinnalaua katjatele: Tõrva Ehituspood, Avanditeenus OÜ, Tõrva Tööriistarent, Würth, Tõrva Vallavalitsus, Eesti kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, HiTeh.

Täname ka võistlust jäädvustanud fotograafi Ülavit, fotod on leitavad Tõrva pildid veebilehelt SIIT. 

Tulemused leiab SIIT.

Võistluse korraldaja MTÜ Tõrva Spordiselts tänas osavõtjate sooja aplausi saatel tänumedalitega kaaskorraldajaid Iljarit ja Tiiut.

Samuti tänati kõiki võistkondi osalemast, sooviti turvalist öist koduteed ning uute kohtumisteni 2022. aasta võistlusel.