« Tagasi

Tõrva kino Koit katus saab uue kuue!

Alustatud on kino Koit katuse rekonstrueerimistöödega. Tööde tulemusena paraneb märgatavalt kinohoone seisukord ning juba selle talve saavad kinosõbrad vastu võtta uue katuse all.
 
 Katuse rekonstrueerimistööd teostab Tarva Ehitus OÜ, kes on praegu ametis Tõrva Haigla katuse uuendamisega. Kino Koidu katuse remondi lepingu maksumus on 95 886 eurot, millest Muinsuskaitse toetab ehitust 35 500 euroga. Ülejäänud summa katab Tõrva vald.
 
Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et Tõrva kinohoone on väga oluline kultuuriasutus, mille seisukorda proovitakse pidevalt rahaliste võimaluste piires parendada. „Kino tänuväärne tegutsemine on tõrvakate seas väga soojalt vastu võetud ning mitte iga väikelinn ei saa uhkustada sellega, et neil päris enda toimiv kino," sõnas Ruusmann.
 
Tööde käigus demonteeritakse vana katusekate, parandatakse katuse kandekonstruktsioonid, krohvitakse ja värvitakse korstnad, restaureeritakse katuse uuk-aknad ja ventilatsioonikorstnad, paigaldatakse uus aluslaudis ja valtsplekk-katusekate. Samuti tuleb uus vihmaveesüsteem ning uued katteplekid fassaadikarniisidele. Hoone pööning soojustatakse puistevillaga.
Tööde ehitusjärelevalvet teostab OÜ Mulgi Ehitus ning töödega on plaanis lõpetada novembris.