Hummuli lasteaia Sipsiku maaeluteemaline õppeklass kerkib jõudsalt

Talvel tekkinud idee, et Eesti üks edumeelsemaid põllumajandusettevõtteid, Agrone OÜ gruppi kuuluv, Hummuli Agro teeb Hummuli lasteaiale Sipsik omanäolise kingituse – väliklass õppelauda näol, on nüüd teoks saamas.

Õppeklassi rajamine on võtnud arvatust kauem aega, sest esialgselt plaanitud lihtsa majakese asemel on nüüd kerkimas Sipsiku õuele kolmest osast koosnev mitmekülgne maaeluteemaline väliklass, mille projekteerimiseks kaasati muuhulgas tunnustatud arhitekt Lauri Nõmme. Loodav väliklass on Eestis ainulaadse lahendusega ning loodud spetsiaalselt Sipsiku lasteaiale.

21. oktoobril kogunesid Hummuli Agro kontoris Hummuli Agro juhataja Are Selge, Tõrva abivallavanem Lauri Drubinš, Hummuli põhikooli direktor Evelin Tiivel ning lasteaia Mõmmik juhataja Lisanna Kaar ja õppealajuhataja Jaana Raudsepp, et arutada loodava väliklassi eesmärke, sisustust ning kujunduselemente. Veebi teel liitusid koosolekuga Agrone OÜ juhatuse esimees Raul Jeets, juhatuse assistent Ebe Nõmme ning arhitekt Lauri Nõmme. Väliklassi ehitab Mapri Ehitus OÜ.

Ehitamisjärgus väliklass hakkab koosnema kolmest osast – näidislauda osa koos sulgudega, kuhu saab mudilastele näitamiseks tuua loomi; õuesõppe klassiosa välistundide läbiviimiseks ning kasvuhoone, kus pisikesed aiandushuvilised ise oma taimede eest hoolitseda saavad. Sisustuse ja mööbli tegemisel löövad kaasa ka Hummuli põhikooli õpilased, kes plaanivad tööõpetuse tundides hakata meisterdama selle tarbeks pinke ja kaste.

Põnevaid tunde ja arendavaid tegevusi saavad õppeklassis läbi viia ka teised Tõrva valla lasteaiad, koolid ning soovi korral ka kaugemal paiknevad lasteasutused.

Väliõppeklass avatakse üritusega novembri teises pooles, kui piirangud seda võimaldavad.

Suur tänu Hummuli Agro ja Agrone juhtidele, kes niivõrd ajamahuka ning kuluka projekti enda südamesasjaks on võtnud!