Vaktsineerimisvõimalused Tõrva vallas novembris

Eestis on COVID-19 vastane vaktsineerimine võimalik kõigil, kes on vähemalt 12-aastased. Vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
 
Tõrva Tervisekeskus teostab COVID-19 vastu vaktsineerimist kõigile soovijatele 16. ja 23. novembril kell 13.00 - 17.00 Tõrva Tervisekeskuse ruumides aadressil Tartu tn. 4, II korrus, Tõrva linn. Etteregistreerimine ei ole vajalik, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineeritakse Pfizeri või Jansseni (ühedoosiline) vaktsiiniga. 
 
Tõrva perearst Eve Rebase juures saavad kõik soovijad olenemate nimistust vaktsineerida laupäeval,  27. novembril kell 10.00 - 14.00. Aadress Tartu tn. 20. Etteregistreerimine ei ole vajalik, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineeritakse Pfizeri vaktsiiniga. 
 
KÕIK, kes soovivad lasta ennast vaktsineerida KODUS, võivad helistada numbri 5454 5410 ning tellida endale vaktsineerimine koju Tõrva valla piires 17. või 24. novembriks. Täpne kellaaeg lepitakse eraldi kokku. Vaktsineeritakse Pfizeri või Jansseni (ühedoosiline) vaktsiiniga.
 
28. novembril on võimalus vaktsineerida Tõrva valla külades - 

Kell 11.00 Taagepera külamaja
Kell 12.00 Ala koolimaja
Kell 13.00 Ritsu külakeskus
Kell 14.00 Riidaja kultuurimaja
Kell 15.30 Hummuli koolimaja

Vaktsineerimine toimub siseruumides - vastav märgistus on hoonete uksel olemas. 
Vaktsineeritakse Pfizeri või Jansseni (ühedoosiline) vaktsiiniga, ette registreerima ei pea. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. 

Vaktsineerimistele oodatakse kõiki, kes soovivad 1. doosi, 2.doosi või tõhustusdoosi.

Lisainfo vaktsineerimisvõimalustest Tõrva vallas Covid-koordinaator Kristi Napastilt telefonil 5454 5410 või kristi.napast@torva.ee.

Võta ühendust ka siis, kui kahtled, kas vaktsineerida või mitte. 
 
Vaata lisa vaktsineerimisest leheküljelt vaktsineeri.ee
 
Miks vaktsineerida?
  • Kaitsed iseend. Haiguse kulg on ettearvamatu ning see võib kahjustada nii noore kui ka vanema inimese tervist ja elukvaliteeti pikaks ajaks.
  • Kaitsed haiglaid. Vaktsineeritud inimesel väheneb koroona raske põdemise oht 4-5 korda. Esiteks ei hakka koroonaviirus vaktsineeritud inimestele nii hästi külge. Teiseks, kui nakkus siiski läbi murrab, põeb vaktsineeritud inimene haigust kergemalt. Tema võimalus haiglasse sattuda väheneb 2-3  korda. Kui sinna tuleb siiski minna, on ravi kiirem ja kergem.
  • Kaitsed teisi. Mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vähem saab koroonaviirus levida ning seda vähem on tõsiseid haigestumisi. End vaktsineerides kaitseme kõige nõrgemaid, kes terviseseisundi tõttu ennast vaktsineerida ei saa. Nemad võivad olla meie vanemad, lapsed, sõbrad, tuttavad või lihtsalt tänaval möödujad.
  • Oled vähem nakkusohtlik. Uuringud on näidatud, et kui vaktsineeritud inimene haigestub, võib temalt leida elujõulist viirust vaid paari päeva jooksul, samas kui vaktsineerimata inimene võib olla nakkusohtlik nädala või isegi mitu. Seega, kui tahame kaitsta ka oma lähedasi, tasub kindlasti olla vaktsineeritud.
  • Reisid vabamalt. Vaktsineeritud inimesed ei pea Eesti riiki sisenedes jääma eneseisolatsiooni vähemalt ühe aasta jooksul alates vaktsiinikuuri läbimisest. COVID-19 haiguse läbipõdenute isolatsioonivabastus kehtib kuus kuud alates tervenemisest.
  • Sa ei pea jääma eneseisolatsiooni. Vaktsineeritud inimesed ei pea lähikontaktsena eneseisolatsiooni jääma, vaid saad elada oma tavapärast elu.
  • Käid vabalt restoranis, teatris ja trennis. Kui Sul on lõpetatud vaktsineerimiskuur, saad tõendiga teatrisse, kinno, spordiklubidesse, restoranidesse ja mujale, kus kehtivad piirangud.
  • On üsna kindel, et COVID-19 ei kao ära, vaid jääb meie sekka ringlema. Seega vajame me kõik immuunkaitset, mille saab kõige ohutumalt just vaktsineerimise teel.